Domácí medová pleťová maska

22. 1. 2020 by Tagged with:
Posted in:

Pleťová maska pomáhá obecně zvláčnit naší pleť, vyčistit jí od nečistot a zbavit pleť zastaralé kůže. Zde je pro vás několik receptů, jak si vyrobit vlastní masku přímo doma za poloviční cenu, než jakou byste dali v obchodě.
 
Uvedené masky jsou voleny tak, aby vyhovovaly všem typům pleti. Med je volen z toho důvodu, že má uklidňující účinky na pleť.
 aloe vera
Recept č. 1
 
    3 lžičky medu
    1/2 čajové lžičky skořice
 
Smíchejte med a skořici dohromady a naneste na obličej. Masku nechte působit 10 až 30 minut. Antibakteriální vlastnosti jak medu, tak skořice jsou zvláště prospěšné pro pokožku náchylnou k akné. Pokud máte velmi citlivou pleť, zkuste otestovat masku na malém kousku předloktí, pokud se neblahé účinky na skořici neobjeví, masku můžete nanést na pleť.
 
Vzhledem k tomu, že je skořice silným kořením, používejte tuto masku jednou týdně.
 med ve sklenicích
Recept č. 2
 
    1 lžička vařeného avokáda
    1 čajová lžička plnotučného mléka
    1 lžička medu
 
Smíchejte přísady do malé mísy, dokud nebude textura hladká. Rozložte směs na obličej a nechte ji působit po dobu 20-30 minut, potom ji smyjte.
 
Tuky obsažené v avokádu a plnotučném mléce hluboce zvlhčují pokožku, rafinují póry a stimulují produkci kolagenu.
 
Tato maska ​​je bohatá na vitamíny B, vitamín E, vitamín A, vitamín D, vápník, zinek, měď, mangan a hořčík. Je to v podstatě výživa pro vaši tvář.
 
Tuto masku můžete použít několikrát týdně, pokud chcete. Na pokožce je to velmi jemné. Blahodárně působí hlavně na suchou pleť.
 
Recept č. 3
 
    2 lžičky medu
    1 čajová lžička aloe vera gelu
 žena s maskou
Smíchejte aloe a med společně a aplikujte si na obličej. Nechte působit asi 10-20 minut.
 
Proč aloe?
 
Aloe mírní zánět a uklidňuje pokožku, ideální pro ty s citlivou, podrážděnou pokožkou. Maska neobsahuje žádné dráždící látky, takže ji můžete aplikovat každý den. Pozitivně bude působit i na vyrážku v obličeji a malé opary.