Maca – tajemství peruánských indiánů Erectmax, tak bychom mohli nazvat velmi oblíbenou a hlavně účinnou rostlinku, rostoucí v extrémních nadmořských výškách, kde je natolik řídký vzduch, že je obtížné tu mnoha živočichům vůbec přežít. Peruánské Andy jsou velmi zvláštní pohoří, táhnou se jako pás podél celého západního pobřeží Severní a Jižní Ameriky a mnozí z vás si je budou pamatovat ze školního zeměpisu jako Kordillery.

ženský obličej

Jestliže se nyní vrátíme k oné zvláštní rostlince nevelkého vzrůstu, bude nás nejvíce zajímat její kořenový bal. V něm se ukrývá enormní množství živin z toho důvodu, aby Maca v takto nehostinných podmínkách mohla růst a prosperovat. Připomeňme, že kromě nízkého tlaku vzduchu tu panují i velmi silné vichřice a také nízká teplota, takže ledové větry rozhodně nejsou ideální podmínky pro takové magnolie či orchideje.

dívka v posteli

Peruánští indiáni si všimli, že kořen rostliny jim navrací životní vitalitu, sílu a odolnost, a napomáhá i problémům s erekcí, je to dáno některými látkami, které nastolují hormonální rovnováhu a napomáhají lépe zvládat stres, proto se tomuto „Peruánskému“ ženšenu i jiným druhům ženšenů přezdívá „adaptogeny“ – adaptují vaše tělo na stres.

Stres je bohužel již běžnou součástí našeho života, a to mnohdy v chronické podobě. Působí na celou řadu tělesných funkcí a mimo jiné udržováním vyšší hladiny adrenalinu v průběhu dne blokuje tvorbu testosteronu, a bez něj se nedostaví erekce. Důležité je tedy snažit se zredukovat množství stresových situací na minimum a vypomáhat si těmito přírodními zázraky, které znají domorodí obyvatelé již tisíce let.

A chcete-li si udržet erekci až do vysokého věku, nezapomínejte na tělesné cvičení a vhodný pohyb, nejlépe pravidelnou chůzi do schodů, a samozřejmě na vhodnou životosprávu, bez níž se nepohnete ani o píď. Odložte alkohol a cigarety, bílou mouku a bílý cukr a zařazujte do jídelníčku více celozrnných obilovin, ořechů, luštěnin, ovoce a zeleniny.

Back To Top