Kdo má na zahradě bazén, ví, že je potřeba se o něj starat. A tato péče by měla začít již s příchodem jara. Rozhodně totiž není vhodné odkládat oživení bazénu po zimě Bazény Gluc na dobu, kdy se teploty vyšplhají ke třiceti stupňům. A to platí zvláště u těch venkovních. Pravdou však je, že mnoho lidí zde dělá chyby, kterým lze velmi snadno předejít, a které nakonec ztěžují udržení kvality vody a snižují životnost bazénu. Rozhodně se vyplatí jim vyhnout, pokud si chceme ušetřit čas i peníze.

napuštěný bazén

Jako první by měla přijít na řadu důkladná očista, a to nejen bazénu samotného, nýbrž i příslušenství, jako jsou hadice, plovák na chlor i filtrační zařízení. To je dobré nejen vyčistit, ale také důkladně prohlédnout a v případě potřeby vyměnit filtrační médium. Hlavním cílem by mělo být zbavení se veškerých nečistot, které do bazénu během zimy napadaly a také kontrola, že je vše skutečně v pořádku.

Veškeré zařízení je dobré nejprve vyzkoušet „na sucho“, abychom se přesvědčili, že skutečně funguje. Pozor bychom měli dávat i na malé odchylky. Ty se totiž mohou znásobit, když dané příslušenství zapojíme. Nesmíme totiž zapomínat, že většina z něj bude v provozu několik měsíců v kuse, a oprava během této doby může mít značný vliv na kvalitu vody.

plavání v bazénu

S napouštěním bychom pak neměli otálet. Pokud nemáme vyhřívaný bazén, bude nějakou dobu trvat, než se voda ohřeje na správnou teplotu. Čím dříve ji tedy napustíme, tím kratší dobu pak budeme muset čekat, až se teploty vyšplhají do správných výšek vhodných pro koupání. S tím souvisí i fakt, že bychom neměli otálet ani s prevencí výskytu řas a sinic. Samozřejmě, vyhovuje jim teplejší voda, avšak je dobré nedat jim vůbec žádnou šanci se objevit. Proto je dobré nasadit preventivní prostředky, například chlorové tablety, co nejdřív.

Celý tento proces můžeme začít, jakmile se jen trochu oteplí. Může se to zdát brzy, avšak nakonec uvidíte, že to bylo tak akorát.

Back To Top