Jaké výhody má betonová mísa

Asi málokdo z nás si dokáže představit něco takového, jako je betonová mísa Aspoň tohle. A není divu. Při tomto slově se většině z nás vybaví především ty kuchyňské, vyrobené z porcelánu či plastu. Pro beton zde není příliš využití, hlavně kvůli jeho vlastnostem. Přesto se najdou situace, kdy se právě tento materiál na použití mísy hodí a je dokonce žádoucí. Ale proč? Abychom to pochopili, podívejme se nejprve na její výhody a nevýhody.mísa s jahodami

Tím prvním, co nás asi napadne, je jeho pevnost a odolnost. Je skutečně těžké ji poškodit, ať už nárazem nebo tlakem. Této vlastnosti se samozřejmě poměrně široce využívá, najdou tedy využití všude tam, kde by snadno mohlo dojít k jejich poškození.

Dále tu máme fakt, že se jedná o velmi těžký materiál. To může být viděno jako výhoda i nevýhoda. Záleží zcela na úhlu pohledu. Pokud jde o to, že je těžké ji v případě potřeby přemístit, zvlášť proto, že bývá obvykle vyráběna ve větších velikostech, pak se v každém případě jedná o nevýhodu. Avšak když jde o to, aby nebyla ukradena, pak to lze vnímat jako pozitivum. Rozhodně je však dobré ji stavět tam, kde víte, že s ní nebude nutné často hýbat či jinak manipulovat.

Asi každý ví, že syrový beton poměrně snadno podléhá vlivům počasí, zejména teplotním rozdílům. Ty způsobují, že se drolí. Aby bylo tomuto negativnímu jevu zabráněno, jsou tyto mísy obvykle natřeny ochrannou vrstvou nátěru. Ten jej má ochránit a zabránit jeho rozpadu a prodloužit tak jeho životnost. Přesto ani on není všemocný a je potřeba počítat s tím, že tento nátěr bude nutné pravidelně obnovovat, nebo se smířit s tím, že se vám mísa zanedlouho rozpadne.mísa s rajčaty

To vše samozřejmě znamená, že zde nelze ukládat potraviny, zvláště ty sypké jako je například mouka. Tedy pokud nemáte rádi koláč s betonovou příchutí. Přesto jsou však situace, kdy to příliš nevadí, například při uskladnění materiálu jako je písek či cement, nebo pokud se použije jako květináč.

Přesto vidíme, že pro běžné domácí použití asi nebude tento typ mísy příliš vhodný. Raději jej tedy nechte tam, kde udělá nějaký užitek.

Uklízejte s rozumem!

Hlavním heslem v úklidu je hlavně se z toho nezbláznit! Občas je času více občas méně, to samé platí o nahromaděném nepořádku.

Prvním krokem je udělat si plán, každý den udělat některou z domácích prací. Nemusí jít o nic extra náročného, ba naopak. Napište si rozvrh a zkuste ho dodržovat, jeden den vyžehlete, druhý utřete prach a třetí ukliďte koupelnu. Nebude mít hodně práce najednou a činnost vám nezabere dlouhé hodiny a zase tolik vás neunaví. Pokud je třeba udělat náročnější úklid, buď si na to vytřiďte delší volno, nebo využijte úklid domácnosti Praha, kde zkušené pracovnice fyzicky a časově náročnější činnost vykonají s úsměvem a hlavně místo vás!
rozházené kabelky

Druhým typem je hlavně nevyšilujte, dokonalý úklid není vše. Je normální, že pracující lidé, natož rodiny s dětmi nejsou schopni k tomu, aby dodržovali 100% úklid domácnosti a pozor tak aby vydržel! Někdy je to nadlidský úkol! Takže heslem je hlavně, ať není špína! Ve zkratce to znamená, že byste měli dávat důraz na základní věci. Mezi ně patří čistota prostoru, kde se manipuluje s jídlem. To znamená čistá kuchyňská linka, kde se nenachází zbytky jídla z minulého týdne a samozřejmě nezapáchající lednice, plná pouze čerstvých a poživatelných potravin.
nepořádek provazy
Další prostor, který stojí za zmínění je koupelna a toaleta, která by měla být rozhodně také pravidelně udržována. Utírání prachu je také důležité zejména kvůli alergiím, pochopitelně není potřeba denně. Abyste nemuseli této činnosti věnovat moc času, nesbírejte žádné figurky a jiné lapače prachu. Čím méně zbytečných předmětů bude, tím se tato činnost sníží na dobu v rámci několika minut. A samozřejmě podlaha, neměli by na ní být nánosy bahna, to jestli ji luxujete, vytřete nebo zametete je samozřejmě na nás. Tento úklid se liší i od toho zda sdílíte svou domácnost se zvířecími mazlíčky, kteří pouští chlupy či ne.

Zbytek není tolik důležitý, občas pohozené oblečení nebo neustlanou postel má každý, a proto ještě není každý bordelář!

Můžeme provádět montáž plotu svépomocí?

Snad každý souhlasí, že oplocení vlastního pozemku sebou přináší mnoho výhod. Může odradit zloděje, případně i lidi, kteří se tam jen zatoulají, a pomáhá tím chránit náš majetek. Také jasně vytyčuje hranice našeho pozemku (i když se s nimi nemusí vždy shodovat), což usnadňuje práci například sousedům.
pohled na dřevěný plot zblízka
Výše uvedené samozřejmě platí pouze v případě, že onen plot je dostatečně velký a představuje dostatečnou překážku. Nízká zídka skutečně zloděje od případného vloupání neodradí. V tomto případě je tedy nutné zapojit i další opatření, jako například elektronický poplašný systém a jiné.

V každém případě je jasné, že oplocení pozemku je v našem nejlepším zájmu. Samozřejmě existují i výjimky, například pokud přes něj prochází například koridor, nebo se jedná o migrační stezku ohroženého druhu zvířat. Těch je však jen pár a nebudeme se jimi dále zabývat.

Nastává http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nastava-noc-dlouhych-nozu-Babisova-vlada-zasahla-v-Ceskych-drahach-517349 však otázka, zda můžeme montáž plotu provádět sami. Odpověď zní ano, ovšem v závislosti na konkrétních podmínkách. Ze zákona vám nic nebrání, abyste jej sami nepostavili, avšak z technického hlediska můžeme narazit na několik překážek.

Předně záleží na tom, jaký typ plotu budeme stavět. Pokud půjde o klasický pletivový, tak zde je pro většinu z nás, kdo jsou jen trochu zruční, volání specializované firmy nezbytné. Zvlášť pokud vše nestavíte od základu, ale máte tam již z dřívější doby dány například záchytné trubky.
ilustrace muže stavícího zděný plot
Trochu jinou kapitolou jsou zděné či betonové ploty, zvlášť pokud je chcete mít nějakým způsobem ornamentální či okrasné. Ty už vyžadují větší zručnost a zkušenosti, než má většina z nás. Je tedy na místě, abychom tu práci svěřili někomu, kdo se na danou věc specializuje, a to především v případě, že chceme, aby výsledek dobře vypadal.

Jak je vidět, celá věc je poněkud složitější a než se rozhodnete, zda budete plot stavět sami nebo s pomocí, je potřeba zvážit mnoho faktorů. Doufám, že i tento článek přispěl alespoň malou částí k tomu, abyste udělali to nejlepší rozhodnutí, které je ideální pro vaši situaci.

Kvalitní a moderní podlahová krytina

Přemýšlíte o tom, jakému typu podlahy dát přednost? Zjistěte, jaké výhody vám nabízí třeba marmoleuma uvidíte, že se pro tento typ podlahové krytiny nadchnete.
Jste na vážkách, jakou podlahovou krytinu máte pro váš interiér zvolit? Proč byste se vlastně měli rozhodnout právě pro marmoleum?
podlaha v obýváku

Nechte se přesvědčit výhodami tohoto typu podlahy:
· Jedná se o přírodní linoleum, které se vyznačuje tím, že je vyrobený z přírodních a obnovitelných zdrojů a nezatěžuje životní prostředí. Dalšími výhodami této podlahové krytiny je to, že má pozitivní vliv na lidské zdraví. Neobsahuje totiž ftaláty ani změkčovadla.
· Výhodami je také její odolnost vůči poškození, trvanlivost a dlouhá životnost. Perfektně také tlumí hluk.
· Je odolná vůči vodě a vlhkosti.
· Díky svým antibakteriálním vlastnostem je vhodná do rodin alergiků a astmatiků.
· Má přirození antistatický povrch a díky tomu tak nezadržuje prach a velice dobře udržuje.
Pokud chcete maximálně prodloužit životnost marmolea, pak je nutné se o něj dobře starat, a to konkrétně používáním https://www.emimino.cz/diskuse/trvanlivost-koreni-278503/ speciálních čistících prostředků. Vyhnout byste se proto měli agresivním čistícím prostředkům. Při údržbě si vystačíte s mopem a čistou vodou, případně mýdlovou vodou.
Dostupné je v několika barevných variantách a velikostech. Vybrat si můžete z několika desítek různých odstínů, struktur a vzorů. Díky velkému výběru tak můžete dokonale sladit podlahu s celým vaším interiérem a nábytkem. Výsledkem pak bude příjemný, útulný a sladěný interiér.

podlaha v kuchyni
Příjemné bydlení s novou a kvalitní podlahou
Vneste vašemu domovu nádech svěžesti a útulna díky nové podlaze. Jste-li zastáncem ekologie, pak je pro vás tato podlahová krytina jako stvořená, protože jde o ekologický produkt. Pokud máte doma podlahové topení, pak na něj můžete bez obav marmoleum položit, podlahové topení není v tomto případě překážkou.

Co jsou sekční garážová vrata

Pro mnoho lidí je garáž nepostradatelným pomocníkem. Chrání náš automobil nejen před vlivy počasí, ale i před zloději a vandaly. Není proto divu, že do nich lidé investují mnoho peněz, zvláště pokud vlastní nějaké drahé či vzácné auto.

Ale i obyčejný vůz ocení ochranu například během oslav příchodu nového roku, a majitelé ocení fakt, že v zimě nebudou muset oškrabávat okna od námrazy. Nemusí se také strachovat, v jakém stavu svůj dopravní prostředek najdou, zvláště pokud bydlí v ne zrovna bezpečné části města.
klasické samostatně stojící garáže

Aby však garáž mohla svou funkci plnit, je potřeba, aby bylo možné ji dobře uzavřít. Vrata do garáže se vyrábí z nejrůznějších materiálů, přičemž každý má jiné výhody i nevýhody a každý zajišťuje jiný stupeň bezpečnosti.

Samozřejmě pevná vrata nejsou vše, čím si můžete automobil zabezpečit. Je například možné si nainstalovat bezpečnostní kameru, namířenou směrem na garáž. Máte tak přehled, zda tam někdo nešel a nepokoušel se dostat dovnitř.

Co se však vstupu do garáže týče, novinkou na našem trhu jsou sekční garážová vrata. O co se jedná? Jde o automatické elektronické dveře, složené z navzájem spojených článků. Ty můžou být dřevěné či kovové. Každý článek má vlastní kloub a každý se může pohybovat samostatně. Dá se to přirovnat například ke starým roletám na oknech.

Jsou pevnější a bezpečnější, než klasické dřevěné či plechové vstupy, které je poměrně snadné překonat. Navíc nemají klasický zámek, který je možno lehce přeštípnout. I z těchto důvodů nabízí o něco větší bezpečnost pro váš vůz.

Než se však pro ně rozhodnete, mějte na paměti, že je může namontovat pouze speciálně vybavená firma, která taky poskytuje servis. Domácí opravy se v tomto případě skutečně nedoporučují, neboť může snadno dojít k porušení záruky.
garážová vrata zblízka
Pokud však hledáte to největší bezpečí pro svůj automobil, toto pro vás může být to pravé řešení. Proto se rozhodně podívejte a možná zjistíte, že je to skutečně výhodné.

Řemesla, která jsou nejvíce žádaná

Řemeslná práce je v dnešní době velice ceněná. Sehnat řemeslníka, který vám kvalitně a hlavně rychle opraví pračku, ledničku, elektřinu, prasklou trubku, nebo vám zrekonstruuje jádro, není zrovna jednoduché. Především ve větších městech se jedná o nadlidský úkol. Instalatér Praha a rychle je tak trochu sci-fi ale i tak můžete mít opravu rychle. Stačí kvalitní firma, popřípadě doporučení od někoho známého.

žena instalatérka

Pokud sháníte řemeslníky na kompletní rekonstrukci a nechcete jít cestou přímé objednávky u velké firmy, pak si připravte opravdu pevné nervy a hodně nabitý telefon. Pokud chcete rekonstruovat v dohledné době, pak budete muset nejspíše obvolat hned několik menších živnostníků, kteří jsou často maximálně zaneprázdněni. V případě havárie jako je prasklá trubka, netekoucí voda, elektrický zkrat, či jiné akutní situace samozřejmě můžete zvolit pohotovostní číslo některého z řemeslníků, kteří tuto službu nabízí. Je jich poměrně dost, ale ceny jsou dost vysoké. Připravte se, že se vám při využití pohotovostní služby oprava prodraží klidně i dvojnásobně. Můžeme ale být rádi, že někoho na poslední chvíli seženeme a nemusíme být v akutní situaci déle, než je nutné.
instalatér opravy

Sehnat opraváře praček a podobných elektrických pomocníků v domácnosti také není zrovna nerychlejší a mnohdy je lepší zavézt spotřebič přímo do servisu, kde vám jej opraví rychleji, než řemeslníka seženete. Sice musíte počítat se stěhováním, avšak pokud potřebujete opravu opravdu rychle, pak vám nejspíše nic jiného nezbude. Stejně tak, pokud potřebujete opravit cokoli jiného, co se dá sebrat a odvézt do servisu.

Proč je řemeslníků tak málo? Učební obory prostě netáhnou a děti o jejich studium nemají absolutně zájem. Pokud se v tom něco nezmění, pak budeme mít o kvalitní řemeslníky neustále nouzi. Pokud s tím chceme něco změnit sami, pak jedině podporovat svoje děti v ruční práci a nenutit je studovat, když o to nestojí.

Oblékněte svůj domov do toho správného stylu!


U léta chcete svůj domov proměnit v krásné místo, jež bude odrážet Vaši osobnost. Jenže pak pohlédnete na všechny ty vzorníky a druhy nábytku a začnou se Vám ježit vlasy na hlavě. Všichni nemáme umělecký cit pro bytový design bydesign.cz. Musí to ale odnést i naše bydlení?
Znáte to, zasněně si prohlížíte katalogy o bydlení a chystáte se ve Vašem domově udělat velké změny. Jenže si nevíte rady s barvou, látkou a druhem dřeva, proto se raději zase rychle stáhnete. Tak to ale tentokrát skončit nemusí!různé vzorníky barev
Studio je místem, kde Vám poradí se vším v oblasti bytového designu! Nechte si pomoci od skutečného odborníka a ukončete tak své věčné trápení.
Ať už mluvíme o měření celkových prostor k přestavbě, vyhotovení výkresů nebo realizaci konečného interiéru, vše za Vás vytvoří kvalifikovaní a dobře informovaní profesionálové! Budete tak mít jistotu, že vše dopadne podle Vašich představ.
Doby, kdy jste se sám máčel po kotníky v umíchané barvě a mračil jste se na špatně natřené zdi jsou pryč! Bydlení se bude měnit před očima, zatímco Vy sám budete jen s úsměvem postávat kolem a schvalovat možnosti. Až tak je to snadné!
Máte strach, že si to nebudete moci dovolit? Nemusíte. První setkání je totiž bezplatné! Nedříve se seznámíte s lidmi a s podmínkami vzájemné spolupráce, až pak přijdou na řadu formality. A neděste se, máte-li hluboko do kapes. Vše se od samého začátku podřizuje Vašim finančním možnostem!hrnek s knihou na posteli
Nelekejte se snu o hezčím bydlení jen proto, že ho sami neumíte vytvořit. Podáte-li ruku správným lidem, nejenže získáte domov Vašich snů, ale ušetříte si hned několik bezesných nocí tapetách a ladících polštářích.
Přestavba domova má s sebou nést hezké vzpomínky. Proč volit stres i v něčem tak prostém, jako je výběr závěsů, když to jde o tolik snadněji? Tentokrát si zvolte moudře a najměte si bytového designera!

Největší pohodlí za bezkonkurenční ceny!

Sedačka v obývacím pokoji je nejdůležitější část celé místnosti. Sjednocuje rodiny při rodinných oslavách nebo udobřuje rozkmotřené sourozence při sledování večerního filmu s popcornem. Možná také proto už delší dobu plánujete pořídit si úplně novou, moderní sedačku, která do Vaší rodiny padne jako ulitá. Jenže co ty ceny?
Vždy když ušetříte peníze, abyste si vytoužený kousek nábytku mohli dopřát, finální cena je tak přemrštěná, že z finálního plánu hodně rychle sejde. Proč byste taky měli platit za jeden kus nábytku takové peníze, za které si celá Vaše rodina užije krásný týdenní výlet?muž s novinami sedící na pohovce
Ne všude ale za luxusní sedací soupravu musíte nutně zaplatit majlant. Pořiďte si to nejpohodlnější sezení za ty nejlepší ceny na trhu, právě teď!
Ať už preferujete jakýkoliv materiál, barvu nebo velikost, díky velkému výběru sedacích souprav si nyní můžete vybrat tu nejlepší pohovku, jakou seženete.
Proč by Vaše bankovní konto muselo utrpět velké ztráty kvůli něčemu tak běžnému jako je sedačka, když právě teď můžete mít to nejlepší za zlomek původní ceny? Kupte celé rodině pohodlnou, moderní sedací soupravu, znovu si naplno užívejte rodinné večery, a ještě si zajeďte na víkend k vodě!lidé pozorující notebook
To všechno máte nyní nadosah pár prokliků daleko. Levnou sedačku nebylo nikdy snazší sehnat, než právě v tuto chvíli! A nemusíte kvůli tomu stát dlouhé fronty ani podepsat deset tisíc papírů. Jednoduše si vyberete sedačku, která se Vám líbí, zaplatíte a za pár týdnů máte soupravu doma. Až tak je to jednoduché!
Váš kolega po koupi rodinné sedací soupravy nadával ještě celé týdny. Tak moc si chtěl pořídit do pracovny vlastní televizi, ale svého snu se musel vzdát kvůli nějakému obyčejnému kusu vycpané kůže. Jaká je v tom spravedlnost? Buďte chytřejší a nevzdávejte se svých libůstek jen pro nějaký nábytek.
Udělejte z obyčejného rodinného večera u filmů královský zážitek, který Vám bude závidět celé sousedství. Buďte chytří a neplaťte za sedačku víc, než je nezbytně nutné!

Terasa – dokonalé místo k odpočinku a posezení

Pokud plánujete u vašeho rodinného domu vytvořit novou terasu, pak budete stát před rozhodnutím, jaký zvolit materiál a případné zastřešení. V dnešní době jsou možnosti rozsáhlé a vybírat je opravdu z čeho.
Inspirace na terasu Skvělýdomov.cz vám pomůže orientovat se ve všech možnostech ohledně designu, vzhledu, použitého materiálu a zastřešení.posezení na terase.jpg
Jaký zvolit materiál? Vyzkoušejte poslední hit – dřevoplast
Dřevoplast, neboli WPC je kvalitní a vysoce odolný materiál s dlouhou trvanlivostí a životností. V poslední době bývá velmi oblíbený a používaný právě jako materiál pro terasy, a to nejen pro jeho vlastnosti, ale také pro vzhled. Jde v podstatě o kombinaci dřeva a polyetylenu, kterou jsou ještě doplněné o ekologická aditiva. V poslední době právě dřevoplast začíná nahrazovat dřevo, které bylo doposud na prvních příčkách používaného materiálu. Dřevoplast má mimo jiné také minimální náročnost údržby, neztrácí svůj perfektní vzhled a nebledne. Povrch je protiskluzový a marně byste hledali také nějaké ty třísky. Vyhnete se také napadání hmyzem a nerovnostem, jako tomu bývá u obyčejného dřeva. Takže je tento materiál bezpečný nejen pro vás, ale také pro vaše děti. Na vzhled a kvalitu dřevoplastu do budoucna nemají vliv ani klimatické podmínky. Výjimečnou kvalitu dřevoplastu určitě oceníte.terasa u rodinného domu.jpg
JAKOU MOŽNOST ZASTŘEŠENÍ ZVOLIT
U terasy nejspíš budete řešit také nějaké to zastřešení, abyste si vaši odpolední kávu nebo možnost posezení mohli užít i v případě nějakého toho nenadálého deštíku a nemuseli jste všechno hned sklízet. Řešením může být zastínění v podobě markýz. Zastřešení pak může být ze dřeva nebo prosklené. Kromě takového zastřešení můžete zvolit i variantu celkového prosklení.
Nezapomínejte na nějakou tu relaxaci a odpočinek. Vytvořte si u vašeho rodinného domu terasu přesně podle vašich představ – oázu klidu, místo k odpočinku a setkávání s rodinou a přáteli.

Muži volí dům cihlový

Po malém průzkumu mezi mladými páry, které se chystají na společný život, vyšlo najevo, že muži si pro svůj rodinný život představují klasické cihlové stavení, kdežto ženy by daly přednost bydlení ve dřevostavbě. Nejdřív jsme tomu vůbec nemohli přijít na kloub. Ale bude to asi tím, že představa života ve dřevem provoněném domově brnká na jejich romantické struny. 

zarostlý dům

Ženy upřednostňují dřevostavby

 
V současné době je na trhu s nemovitostmi opravdu rozmanitá nabídka. Firem, které vám postaví dům, přesně podle vašich představ, přibývá. A dřevostavby se těší stále větší oblibě. Je to asi tím, že ženy už při výběru svého budoucího obydlí nejsou pasivní a při rozhodování se už snaží prosadit vlastní představu. Rovněž finanční stránka těchto staveb nahrává ženám.

Pokud máte to štěstí a vlastníte kus pozemku, dřevostavba je ideální řešení. Které vás moc nezadluží a v případě hypotečního úvěru, který je v současné době nejvýhodnější, bude výše měsíční splátky na úrovní platby nájmu za dvoupokojový byt. A to už stojí za úvahu. Nehledě na úspory za vytápění, které dobrou izolací tyto stavby přinášejí.  
cihlový dům
A ženám musíme dát zapravdu i v té romantické představě. Dřevo jako přírodní materiál je příjemné nejen na omak, ale lahodí i duši. A krásně vrzající schody do poschodí, při večerním odchodu do ložnice, jenom zvýší atmosféru. Nedílnou součástí těchto staveb bývají kryté terasy s dřevěným plůtkem na obvodu. To lahodí zase oku všech kolemjdoucích. A pokud se na ní na jaře usadí kočka se svými koťaty, domov je dotvořen.

Takže muži, až dojde na lámání chleba, a vy budete prosazovat dům z cihel, zkuste se na chvilku zasnít spolu se svou ženou. Cítíte tu vůni?  Slyšíte to praskání vysychajícího dřeva?

Anebo se raději půjdete převléknout do montérek, spustíte míchačku a začnete klást cihlu k cihle…