Revize elektroinstalace v Praze je dle regulí zákona povinností pro firemní subjekty. Podrobují se jí veškeré výrobní a skladové provozy, společenské prostory, sportoviště a mimo jiné i kanceláře. Elektroinstalace v kancelářích může ohrozit životy a zdraví osob a způsobit majetkové škody, proto se jí věnuje mimořádná péče ve všech směrech. Kontroluje se stav rozvaděčů a elektrického vedení a také spotřebičů, svítidel a podpůrných systémů. Elektrikáři se tu shledávají s několika typy závad, z nichž mnohé jsou zaviněné nepozorností či nedůsledností obsluhy.

přívodní kabel

Přetěžování zásuvek – přetížit zásuvku elektrickými spotřebiči je velice snadné. S prodlužovacími rozdvojkami to lze provést během několika minut a nikdo vám v tom nezabrání. Uvedete do provozu současně kávovar, rychlovarnou konvici, chladničku, elektrický vařič, žehličku, fén na vlasy a toustovač a máte zaděláno na problém. Přetížené zásuvky mohou snadno vyhořet.

fázová zkoušečka

Svítidla bez krytů – v některých kancelářích se můžete setkat s poškozenými svítidly, zejména objímkami žárovek a kryty svítidel. Zde se bezohlednost a laxní přístup k věci nevyplácí, protože například stolní lampičky mohou být příčinou smrtelného úrazu.

Poškozené přívodní šňůry spotřebičů – v kancelářích pracují lidé různých morálních kvalit. Některým velmi záleží na vnitřním vybavení a považují za výhodu, že jej mohou využívat v dobrém technickém stavu, a jiným lidem je cizí majetek zcela lhostejný a chovají se k němu spíše macešsky. Nelze se proto divit, že se tu a tam objeví nalomená šňůra, anebo naříznutá nožem, různě pokroucená, prodřená mechanickým třením či vlivem tepla při doteku na rozpálenou plotnu vařiče. Přívodní šňůry přitom bývají nejnebezpečnější a také nejčastější příčinou úrazů elektrickým proudem.

Prodlužovací přívody – podobně, jako přívodní šňůry, jsou i šňůry prodlužovací zdrojem potenciálního nebezpečí, zejména ve chvíli, kdy je pokládáte na zem nebo na nábytek nevhodným způsobem. Mohou tu být propálené, naříznuté anebo skřípnuté mezi nábytkem a podlahou, a takto exponované místo vás může i usmrtit.

Back To Top