Moruše na vaší zahradě

Morušovník je velmi nenáročný strom, který snese vysoké mrazy či suchou půdu. Hodí se tedy do všech zahrad. Na našem území tento strom roste velmi hojně, přesto je stále opomíjeným ovocným stromem. V našich podmínkách bude spíše prosperovat moruše bílá Nakliceno, vyzkoušet však můžete i moruši černou či převislou.

Morušovník buď můžeme zakoupit jako sazenici nebo vypěstovat ze semen. Místo, kam budeme moruši sázet, by mělo být velmi slunné a alespoň z části chráněno před povětrnostními vlivy. Moruši však nesázejte v blízkosti jiných dřevin, nesnese se v půdě s jinými kořenovými systémy okolních stromů. Morušovník zalévejte pouze v případě mladých jedinců, starší strom se díky svému hlubokému kořenovému systému dokáže uživit sám.

moruše bílá

Plody se řadí mezi superpotraviny pro jejich vysoký obsah vitamínu C a K. Dále plody obsahují železo, fosfor, draslík, vápník a velmi velké množství vlákniny a bílkovin. Moruše slouží jako přírodní antioxidant a má antibakteriální účinky.

Již v čínské medicíně jsou po staletí plody moruše používané k léčbě slabosti, únavy a celkového vyčerpání organismu. Významně upravují chudokrevnost, brání předčasnému šedivění vlasů a pomáhají tělo chránit před vznikem rakoviny.

A jak se zralými plody nakládat?

Výborně se hodí do marmelád, sirupů či vína. Konzumovat se mohou i samotné a to jak v čerstvém stavu či sušeném. Vzhledem k rychlé kazivosti plodů https://www.firmy.cz/Obchody-a-obchudky/Prodejci-potravin/Susene-ovoce-a-suche-plody/kraj-jihomoravsky/brno-mesto je doporučována okamžitá konzumace čerstvých plodů. Sušené plody můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou, jsou jemně křupavé a sladší než čerstvé plody.

sušené moruše

Moruše můžete přidávat do jogurtů, ovesných kaší či smoothie. Využít však můžete i samotné listy stromu na přípravu vynikajícího čaje. Pravidelné pití čaje napomáhá udržovat rovnováhu cukrů v krvi, je tedy vhodný pro pacienty, kteří mají problémy se vstřebáváním cukrů.

Těšíte se na léto, protože si od dovolené na pláži slibujete, že se konečně krásně opálíte?

V tom případě budete následující informací možná trochu zklamaní – v létě už je na opalování pozdě! I kdybyste na dovolenou k moři vyrazili hned v červnu, tak platí, že touto dobou už byste měli být dokonale připraveni. Tedy alespoň v případě, kdy patříte k těm, kterým na jejich vzhledu opravdu záleží.opalování na dece, meloun, moře
Kdo chce být dokonalý, nesmí nikdy podcenit situaci, musí být vždy plně připraven, a musí vědět, kdy je ten pravý čas začít na sobě pracovat (tedy v případě, že to neděláte pravidelně celý rok). Takže ten pravý čas na to, abyste získali tu správnou barvu, je na jaře. Zkrátka proto, že právě v tomto ročním období začínáme postupně odhazovat svrchní kousky oblečení a odhalovat své tělo. A jakmile začne slunce hřát do té míry, že je čas vynést mezi lidi nové letní šaty s hlubokým výstřihem anebo s odhalenými zády, tak už vaše barva pokožky musí být sto procentní – příjemně hnědá, zdravá, jednolitá.
A takovou krásnou bravu můžete v ten pravý čas získat jen na jednom jediném místě – v soláriu v Brně. Stačí, když začnete opalovací studio navštěvovat již na jaře, tedy s dostatečným předstihem vždy na několik minut týdně. Pak budete mít jistotu, že se postupně zdravě, šetrně, a především dokonale opálíte. (I když je pravda, že v soláriu s dobrým vybavením se dá ledacos zachránit i na poslední chvíli, třeba před odjezdem na dovolenou, anebo před plesovou sezónou.)opalování, žena, pláž
Opálení, které zde získáte, se s tím, které si můžete pořídit na dovolené, nedá vůbec srovnat. https://www.milujemefotografii.cz/srovnejte-si-horizonty-v-programu-zoner-photo-studio-13 Navíc, právě na dovolenou, kde se budete neustále ukazovat v plavkách, byste měli zamířit již plně připravení, abyste na všechny okolo udělali ten nejlepší dojem. Nemůže být nic horšího, než tvarohově bílá pokožka první den na pláži.
Navíc, dokonalou jednolitou barvu bez nevzhledných skvrn a přechodů vám zajistí jen opalovací stroj. Takovou ani na nudistické pláži nezískáte.

SIDS – noční můra každého rodiče

Strašákem každého rodiče je určitě SIDS – syndrom náhlého úmrtí kojence. Nejčastěji může tato tragická situace nastat mezi druhým a čtvrtým měsícem věku dítěte. Příčinami, a hlavně prevencí, se zabývají vědci po celém světě. Za nejpravděpodobnější příčinu je považována zástava dechu. Ta může nastat, když je interval mezi výdechem a nádechem delší a miminko není schopné tento interval zvládnout. Podle vědců by se měla miminka ukládat na spaní v poloze na boku se spodní ručičkou směrem dopředu.
·        To zabrání překulení na bříško.
roztomilý chlapeček
Většina dětí, kterou syndrom postihl, byla nalezena právě v poloze na bříšku. Dítě by mělo spát na rovné, ale ne příliš tvrdé matraci, která by měla být povlečena prodyšným prostěradlem. V postýlce by neměly být žádné polštáře, které by hrozily tím, že do nich kojenec zaboří obličej. Nejlepší volbou by měl být spací pytel, protože i peřinka by mohla zabránit dýchání.

Kde je dítě, tam nemá nikotin co dělat

K častým faktorům, které by mohly hrát svou negativní roli, patří i nízká porodní hmotnost dítěte nebo předčasně narozené dítě. Tudíž může v určité míře tyto faktory i ovlivnit sama matka, která bude o sebe v těhotenství správně pečovat. Důležitá je dozajista vyvážená strava.
·        Právě nedostatečná výživa v těhotenství může zapříčinit předčasný porod.
pohlazení miminka
Lékaři doporučují, aby raději rodiče počkali s narozením druhého dítěte až poté, co se matka plně zotaví a nabere nové síly ke zvládnutí tak náročného úkolu, jakým je těhotenství a následný porod. Proto by měl být rozdíl mezi sourozenci alespoň jeden rok. Rozhodně by se měla budoucí matka rozloučit s kouřením, alkoholem a drogami. A nikoliv až v době otěhotnění, ale ještě před ním, aby se tělo detoxikovalo.
§  Kouření v bytě by mělo být naprostým tabu i po narození dítěte.
§  Bylo prokázáno, že pasivní kouření je pro malého človíčka velkým nebezpečím.

Pubertu zvládneme společně!

První pubertu si Vaše děti prošli v batolecím věku. Každá jejich odpověď zněla ne, záchvaty vzteku byly na denním pořádku a pro vzteklý výstup taktéž nešli příliš daleko. Toto období bylo zcela v pořádku, i když jste byli středem pozornosti pro mnoho lidí, kteří se nevěřícně dívali na Vaše dítě a nevěřícně kroutili hlavou, jak se takový drobeček dokáže vztekat. Dítě se učilo mít na věc svůj vlastní názor a snažit se ho prosadit a také nervová soustava v tomto období zraje, není ještě zcela dokončena. Věříme, že jste to všichni jistě zvládli, dítě patřičně uklidnili a taktéž nastavili hranice.
street fashion

Teď, ale přichází pravá puberta!

Vaše dítě vyrostlo nepochopitelnou rychlostí. Sami nechápete, jak ten čas letí. Vždyť je to tak nedávno, kdy se učilo říct první slůvka a najednou je tu školák, který při každé Vaší prosbě, na Vás otáčí oči v sloup, odmlouvá a všechny Vaše připomínky bere jako to, že to s ním myslíte zle. Ano, máte jistotu, že u Vás nastává období puberty! Dítě v pubertě prochází mnoho změnami. Ať už těmi viditelnými nebo těmi mentálními. V období puberty se každý puberťák hledá. Zkoumá vlastní identitu. Chce také mnoho svobody a soukromí a taktéž zkouší, co vydrží nervy rodičů. Říkáte si, jak můžete pubertu svých dětí vydržet? Budete se muset obrnit trpělivostí, pochopením a nastavit spravedlivá pravidla. Věřte, že puberta je velmi důležitým vývojovým milníkem a pro další život dítěte velmi důležitá.
květy ve vlasech

Vaše dítě se mění v dospěláka!

Ano s touto skutečností je potřeba pracovat. Je to těžké, ale snažte se své dítě začít vnímat jako dospělého, sobě rovného a nezacházejte s ním jako s dítětem. Dejte mu dostatečný prostor pro jeho potřeby a fungujte na vzájemné dohodě. Nenechte s sebou ale příliš manipulovat a vyhraňte určitá pravidla, která se musí dodržovat. Protože jakmile se nenastaví pravidla, dítě poté bude chtít těžko dodržovat určitý režim. Nejhlavnějším faktorem v pubertě je, že nesmíte dovolit, aby důvěra mezi Vámi a dítětem byla co nejpevnější. Pokud ve Vás dítě bude mít důvěru, vše bude jednodušší.

Hormonální změny v pubertě

V těle puberťáka se odehrává taktéž mnoho hormonálních změn, takže se na něj příliš nezlobte a nevyvádějte, pokud na Vás nebude zrovna nejpříjemnější. Vzpomeňte si na vaši pubertu. Ono ho to brzy přejde a bude to zapomenuto.
Puberta přichází mezi 9-16 rokem. Věřte, že v této době budete mít pocit, že Vaše dítě je zralé „na ránu“. Snažte se své pocity ukočírovat. Poté si od ní jistě všichni odpočinete! Právem odpočinete!

Dětské oslavy narozenin

Každé narozeniny našeho dítěte jsou velice významnou událostí, proto bychom je měli patřičně oslavit. Každé tyto narozeniny si budeme pamatovat nejen my, ale především naše děti. Čím budou starší, tím více jim bude na takové oslavě záležet. Dopřejme jim proto v rámci možností nezapomenutelné oslavy, na které budou rádi vzpomínat nejen oni, ale také třeba jejich kamarádi.
barevná party
Na co je důležité myslet? Většina lidí má radši menší oslavy pouze v rodinném kruhu. Je to především z toho důvodu, že taková oslava je méně náročná na organizaci a samozřejmě vyjde pravděpodobně na méně peněz. Je ale pravda, že takové oslavy naše děti příliš bavit nebudou. Samozřejmě vy jste rodiče a vy máte právo říct, jaká oslava bude. Nechcete ale přece, aby vaše děti byly zklamané. Jakmile totiž budou starší a budou moct vyjádřit svůj názor, určitě s vámi budou ohledně své vlastní oslavy diskutovat. Navíc svému dítěti dodáte určitý pocit výjimečnosti a důležitosti, pokud mu připravíte překvapení v podobě nádherné oslavy narozenin nebo mu dovolíte se na vymýšlení této oslavy podílet.
prostřený stůl na party
Navíc taková dětská oslava narozenin také nemusí být finančně až tak náročná.
Jestliže jste trošku šikovní a kreativní, vystačíte si bohatě sami. Jestliže máte více peněz, které můžete uvolnit nebo nemáte dostatek volného času, lze nechat oslavu připravit agenturou, která se na to vyloženě zaměřuje. Je to ale celkem zbytečné. Určitě to zvládnete i sami. Nemusíte se přece před nikým vytahovat, stačí taková normální a hezká dětská oslava narozenin.

Co se týče výzdoby, pokud pro dítě nechystáte překvapení, můžete ho zapojit.Vytvořte společně řetězy z barevného papíru, které pověsíte v pokoji. Kupte nafukovací balónky, papírové talířky a kelímky na pití, klidně i s nějakou tematikou. Občerstvení můžete vytvořit rovněž společně. Určitě bude vhodnější, jestliže vytvoříte raut, kde si každý vezme to, na co má chuť a především to, co má rád. Udělejte tedy různé variace jednohubek, můžete udělat mini řízečky, které jsou u dětí velice oblíbené, nakrájejte ovoce a zeleninu, udělejte pudinkové mističky. Fantazii se meze nekladou. Zeptejte se dětí, co by rádi na svém rautu viděli a společně se dejte do práce.
obrázek k narozeninám
Program je velice variabilní. Záleží, na čem se s dětmi shodnete. Pozvěte třeba nějakou kamarádku, která by dětem dokázala namalovat něco krásného na obličej. Nebo se toho ujměte sami. Nakupte dětem bublifuky, se kterými si jistě užijí spoustu legrace. Ať váš manžel udělá klauna, čímž děti zaručeně pobaví. Vidíte, pokud si vše zařídíte sami, vlastními silami, ušetříte spoustu peněz a užijete si mnohem více legrace, když se do všeho zapojíte.

Pozvánky jsou samozřejmě základem pro to, aby kamarádi vašich dětí na oslavu přišli. Takovou pozvánku ale můžete vytvořit jednoduše na počítači, nebo je mohou opět namalovat vaše děti. Věřte tomu, že pro děti nejsou nejdůležitější drahé dárky, kterými je můžete zahrnovat. Dejte jim pocit výjimečnosti a dopřejte jim nezapomenutelnou oslavu narozenin.

Dětské skupiny

Dětská skupina je nový typ služby péče o dítě, která by měla vyřešit problém s nedostatkem míst v mateřských školách a dále také pomáhá rodičům, zejména matkám ke sladění práce a péče o děti. Rodiče se tak mohou dříve vrátit z mateřské dovolené zpátky do práce.

V jedné dětské skupině smí být maximálně 24 dětí s dvěma učitelkami, většinou ale dětské skupiny mají maximální počet 12 dětí. Díky malým skupinkám mají učitelky dostatečný čas se dětem individuálně věnovat a vycházet jejich potřebám. Učitelky tak děti jen nehlídají, ale také se zaměřují na rozvíjení jejich schopností a základních dovedností.

Dítě do dětské skupiny můžete umístit už od jednoho věku dítěte, což je výhodou oproti mateřským školám, kde většinou děti přijímají až od tří let, výjimečně od dvou let.

Dítě si tak také může zvykat na kolektiv ostatních dětí už od brzkého věku. Navíc do dětské skupiny můžete přivést dítě kdykoliv budete potřebovat (samozřejmě v rámci otevírací doby skupiny), můžete tak dítě odvést do skupiny například jen na dvě či tři hodinky, pokud pracujete jen na částečný úvazek, a většinou vám vyjdou vstříc i s otevírací dobou skupinky, pokud musíte být v práci brzy ráno či pozdě večer. Výhodou tak je, že dítě nemusí do školky chodit celý týden, ale jen dny kdy jste v práci a jen za tyto dny také zaplatíte.

Pozitivem je také, že za každé dítě navštěvující dětskou skupinu si můžete uplatnit slevu na dani ve výši maximálně minimální mzdy za rok.
Dětské skupiny se postupně rozvíjí a vznikají další a další. Aktuální počet můžete sledovat na internetových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Nejvíce dětských skupin se nachází v Praze, Jihomoravském kraji a Středočeském kraji, nejméně naopak v kraji Karlovarském a na Vysočině. Dětské skupiny najdeme ve všech krajských městech kromě Jihlavy (kraj Vysočina).
 
Dětské skupiny se ale nevyskytují jen ve velkých městech, jak by si většina z Vás mohla myslet, ale najít je můžete i v malých městech a obcích.

Vaření pro děti do jednoho roku

Po období kojení přecházejí děti postupně na pevnou stravu. Nebojte se zkoušet různé suroviny již od šesti měsíců věku. Děti do jednoho roku nepotřebují jíst maso každý den, proto jim postačí jednou či dvakrát týdně k obědu pouze zeleninový pokrm namixovaný z barevných a chuťově zajímavých surovin.
sladké brambory
Batáty
Batáty obsahují velké množství sacharidů, proto jsou výrazně sladké. Dětem jejich chuť určitě vadit nebude, ale je dobré přimíchat k nim jinak chuťově výraznou zeleninu. Batáty se snesou téměř s čímkoliv, například s cuketou, fenyklem či špenátem. I přes výrazně sladkou chuť jsou velmi zdravé, výživné a plné vitamínů.

Brambory
Klasická, dostupná, levná a úžasná surovina, ze které lze připravit nespočet pokrmů. Přestože v poslední době brambory nemají příliš dobrou pozici mezi zdravými potravinami, dětem je s klidem dávejte i pravidelně. Brambory kupodivu obsahují více cukru i bílkovin než batáty, ale chuťově tak výrazné nejsou, kombinujte je proto s výraznější zeleninou. Například červenou řepou, hráškem nebo kukuřicí. 
čerstvá brokolice
Brokolice
Brokolice je zdravá, ne však příliš oblíbená surovina, podává-li se samotná a neochucená. Kvalitní brokolice uvařená na páře však může být vynikající, obzvlášť pokud ji smícháte s kuřecím masem, batáty nebo mrkví. Brokolice je bohatá na hořčík, železo, vitamin C i draslík.

Celer
Většinou jen základ polévek a omáček, vynikající je však i samotný, například jako pyré. Je to chutná alternativa k bramborové kaši. Kromě několika vitamínů obsahuje také hořčík, železo, fosfor, sodík a další prospěšné látky. Navíc vitamíny neztrácí ani během vaření.

Cuketa
Skvělá zelenina pro děti. Ideálně pokud je domácí. V tom případě ji vařte a mixujte i se slupkou. Cuketa se chuťově snáší s čímkoliv a skvěle tak doplní masozeleninový pokrm, například s rýží nebo bramborami.

Červená řepa
Není zrovna hitem rodinných receptů, spousta lidí k ní má averzi ještě ze školky. Dobře připravená červená řepa je však delikatesa, která má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Pokud ji nechcete loupat a tepelně upravovat, kupte si již uvařenou celou řepu, kterou můžete rovnou rozmixovat. Jen se potom nelekněte výrazně červené stolice a někdy i moči, kterou můžou děti po snědení řepy mít.

Dýně
Velmi módní surovina, kterou si můžete pěstovat i doma. Má mnoho odrůd, ale kulinářsky nejzajímavější jsou Hokaido a máslová dýně. Obě mají po tepelné úpravě krásně krémovou konzistenci a jemně sladkou chuť. Skvěle se kombinují s masem i jinou zeleninou.

Fenykl
Kvalitní vylepšení dětských jídel, které je chuťově zajímavé, nasládlé, a navíc má pozitivní účinky na trávení. Dětem povařte jen měkké části fenyklu a kvůli výrazné chuti ho přidávejte s mírou.
mrkvová šťáva
Mrkev
Naprostá klasika dětských jídelníčků. Vařená nebo i syrová a rozmixovaná s horkou vodou je pro děti jedním z neoblíbenějších jídel, obzvlášť zpočátku. Příliš mnoho mrkve však může dětem dodat lehce oranžovou barvu.

Co je to regresní terapie

Představte si, že to, co právě prožíváte, není ? váš první pobyt na této zemi. Již v minulosti si vaše duše prožila jeden či více životů, ovšem vždy na ty předchozí zapomněla. Není to lákavá představa? Možná jsme byli některou ze slavných historických osobností, nebo jsme měli zvlášť tragický osud. Třeba jsme žili v naší oblíbené epoše minulosti. Jen kdybychom nezapomněli… a právě o toto se zajímá regresní terapie.
malý semenáček v dlani

Ta tvrdí, že za pomoci určitých technik, zahrnujících například hypnózu, ale i jiné, je schopna pomoci nám vzpomenout si, co jsme v minulých životech prožili. Tvrdí také, že to může být zdroj našich fobií a traumat – například kdo nesnese výšky, s nimi měl v minulém životě špatnou zkušenost – například zemřel po pádu ze skály.

Je však nutno předeslat, že doposud nebylo nijak vědecky prokázáno, zda skutečně „žijeme“ poprvé, nebo zda je to již náš několikátý pokus. Regresní terapie však s touto otázkou pracuje jako s faktem. Podle ní není žádných pochybností, že každý z nás tu již minimálně jednou „byl“.

Nabízí nám tedy pomoc ve zjištění, co jsme prožili před naším narozením, a případně odhalit zdroj našich traumat či dokonce nemocí. Tvrdí totiž, že i za některé vrozené nemoci, například astma, mohou předchozí zážitky. Již zmíněné astma je prý způsobeno například tím, že jsme zemřeli udušením, nebo například po zásahu bojovým plynem v první světové válce, či v plynových komorách koncentračních táborů v té druhé. Nepomůže nám to sice naše problémy odstranit, budeme ale znát jejich příčinu.dvě děti držící se za ruce

Dnes se tato sezení pořádají na nejrůznějších místech po celém světě, a to i v České republice, konkrétně například v Praze. A přestože neexistuje žádný důkaz, že tato terapie funguje, má stále spoustu klientů, kteří mají nějaké potíže, nebo jen zkrátka chtějí vědět, kým dříve byli. Proto se není třeba obávat, že vy se v dohledné době vytratila. To skutečně nehrozí.

Bělení zubů Liberec


Pokud existuje něco, po čem lidé v dnešní době skutečně touží, pak jsou to bílé zuby. Není se také čemu divit. Kdo z nás by nechtěl mít krásný úsměv s pěkně bílým chrupem? Snad úplně každý, kdo se chce skutečně líbit.
Bělení zubů nepředstavuje nic složitého. Většina zubařů něco takového provádí každý den a to ne pouze jednou.ukázka zubů
Jestli je ale něco, co může některé odradit, pak je to cena. Ta se pohybuje okolo čtyř tisíc korun. Záleží hodně na místě, kde se bude bělení vykonávat.
Pokud existuje místo pro bělení zubů, kde byste mohli být skutečně spokojeni, pak je to v Liberci. Bělení zubů Liberec 2kdent si chválí velká spousta zákazníků. Není se také čemu divit, jelikož bělení je prováděno na vysoké úrovni. Jistě vás potěší také milé jednání personálu, což se jen tak někde v dnešní době nevidí.
Chcete zatočit s nevzhledným chrupem? Pak této možnosti využijte, dokud tady ještě je. Sami uvidíte, že až tuto proceduru podstoupíte, budete se cítit mnohem lépe. Něco takového má totiž skutečně vliv na psychiku člověka.
Pokud máte obavy, pak je dejte stranou. Skutečně se nemáte čeho bát.
Bělení zubů navíc nepředstavuje žádnou novinku. Něco takového se používalo již v dobách minulého století.zubní sestřička
Jestliže se ale nechcete pouštět do bělení zubů za pomoci zubního lékaře, pak je zde ještě jiná možnost. Jaká? Zkusit využít přírodní produkty, které také fungují. Je ale potřeba dávat si na něco takového pozor a to zejména při výběru. Některé z produktů by vám mohly poškodit sklovinu, což jistě nechcete.
Pomoct by vám mohly diskuze, které můžete jednoduše vyhledat na internetu. Právě tam můžete získat nejvíce kladných ale také záporných hodnocení, za pomoci kterých se rozhodnete, co bude tím nejlepším.
Rozhodně byste těchto možností měli využít, dokud je to ještě možné. Udělejte si radost vyběleným chrupem, který vám bude kde kdo závidět.

Řešení existuje!

Ano, existuje a má jméno ortodoncie Praha! Ne každý dostaneme do vínku nádherný, zářivý a hlavně rovný úsměv. Ne každému je nám dáno mít zuby podle vlastního přání. Ovšem házet pomyslnou flintu do žita, opravdu není na pořadu dne! Kdo zná a ví o našem profesionálním zařízení, neváhá ani minutu a koná! Každému pomůžeme a to v každém věku. U dětí je naprostou samozřejmostí rovnání chrupu tak, aby v dospělosti netrpěly komplexem méněcennosti.
profesionální ortodoncie
Dnešní stomatologie je na takové úrovni, že automaticky lékař rodičům nabízí včasné řešení problému. Čím je chrup mladší, tím je samozřejmě rovnání jednodušší. Útěchou dětem a teenagerům budiž fakt, že dnešní rovnátka jsou praktická a designově barevná. Z logiky věci tak vyplývá, že mohou být trendy doplňkem a nikoli nutným zlem. Není ale nic ztraceno, i když už máte nějaký ten pátek za sebou! Přijďte se poradit na naší špičkovou kliniku a uvidíte! Postaráme se o zuby například formou neviditelných rovnátek. To znamená, že nikdo z okolí nemusí vědět, že si i v pozdějším věku dopřáváte rovnání úsměvu.
začít se znovu smát
Řešíme komplexně nejenom rovný chrup, ale řešíme i například úplný deficit. Pomocí implantátů doplníme chybějící zuby, kde prvotně tvarujeme zubní oblouk. Zabýváme se všemi problémy, chrupem počínaje a dásněmi konče. Nabízíme pacientům a klientům profesionální péči, která může výrazným způsobem zasáhnout do jejich životů! Myslíte, že nevzhledný úsměv některé jedince nelimituje? Že je nenutí vypořádat se s problémem po svém? Nesmát se, bát se komunikovat tváří v tvář, vyhýbat se společnosti? A vidíte, stačí tak málo, navštívit specializované zařízení, kde ví, jak na to! Objednejte se, sjednejte si schůzku, rádi vás uvítáme na prvotní konzultaci. Nastavíme průběh léčby, provedeme potřebná vyšetření a vrátíme váš úsměv zpátky do hry! Věřte, že není čas na hrdinství, když ne teď, tak kdy přátelé?