Vybírejte sedací vak podle videa z YouTube

Sociální síť YouTube je perfektní zdroj, s jehož pomocí lze vyhledat celou řadu zajímavých informací. Může vám posloužit i pro vyhledávání vhodného typu sedacího vaku, který chcete pořídit dětem do jejich pokoje, anebo sobě například do ložnice nebo na venkovní terasu k bazénu.

sedací vaky

Na YouTube se dozvíte z mnoha zajímavých postřehů, že velmi výhodné jsou zejména vaky s nylonovým potahem, větších rozměrů, kam se mohou posadit i dvě dospělé osoby. Instruktážní video vám naznačí, jak s vakem zacházet, jak jej formovat do různých flexibilních tvarů, a jak jej udržovat v čistotě. Pro jistotu si všechna zajímavá videa ukládejte pomocí downloaderu YouTube do mobilu nebo na počítač vzhledem k tomu, že je jejich vlastník může kdykoli odstranit.

kanál YouTube

Nylon jen tak nepoškodíte – dámské nylonové punčochy zaznamenaly obrovský úspěch již na počátku čtyřicátých let minulého století a od té doby se nylonovým vláknům neustále daří. Punčochy však nejsou zrovna výrobkem, který je nezničitelný, a vydrží i extrémní zátěž, mnozí z vás dobře ví, že punčochy snadno roztrhnete o ostřejší předmět a můžete je pak vyhodit. To však neplatí pro nylonové vlákno, z něhož se vyrábí potahy sedacích vaků. Ty vydrží opravdu hodně, dokonce i zatínání zvířecích drápků, posouvání po zemi, hopsání a povalování se na povrchu vaku i s větší razancí.

Nylon s pogumovanou vnitřní vrstvou – některé sedací vaky s nylonovými potahy mívají na vnitřní straně tenkou gumovou vrstvu, která zabrání průsaku tekutin do vnitřní výplně. To je naprosto zásadní pro využívání vaku, jakožto prostředí pro konzumaci potravin a nápojů. Můžete zkrátka naprosto v poklidu pít rajčatovou šťávu přímo při posezení na vaku, a kdyby se vám podařilo sklenku na sebe zvrhnout, šťávu snadno setřete vlhkým hadříkem, případně vak postříkáte vodou, pokud je např. venku na trávníku. Kdyby se vám něco podobného přihodilo na křesle sedací soupravy, byl by to mnohem větší malér.

Půjčovna dodávky Praha může posloužit i pro odvoz stavebního materiálu

Půjčování dodávek je běžnou službou již řadu let a nejčastěji se využívají pro převoz věcí v průběhu stěhování, nebo pro dopravu nábytku či stavebního materiálu. Hodí se i pro velké nákupy ve stavebninách.

Stavebniny a hobbymarkety

Rozšířené sítě obchodů se stavebním materiálem se začaly na našem území objevovat již krátce po sametové revoluci. Společně s prvními supermarkety se sortimentem potravin se staly nejnavštěvovanější obchodní zónou v Česku. Výraznou měrou k tomu přispěla zkušenost z předchozích let, kdy byli lidé závislí na svých vlastních schopnostech, a byli nuceni obejít socialistické zřízení a budovat své vlastní domovy svépomocí.

dvě ženy na stavbě domu

Ze specializovaných obchodů stavebnin tak začaly putovat do našich domácností první cihly a tvárnice, maltové směsi a tmely, sádrokarton, izolační vata, dřevěné palubky, ale i hotové výrobky, jako jsou dveře, zárubně, střešní okna atd. Mnozí lidé zvládli rekonstrukci bytového jádra nebo výstavbu domu či jeho částí sami a tato tradice se i přes rozmach stavebních firem zachovala dodnes.

broušení dřevěných trámů

Napomáhá nám k tomu i služba půjčoven dodávek Praha pujcovna-praha9.cz včetně přívěsů, s nimiž lze snadno přepravit potřebný stavební materiál včetně sanitární techniky, ale i větší kusy nábytku. Není tedy nutné pracně nakládat zboží na střešní nosič nebo do kufru a zbytečně riskovat a přidělávat si starosti, anebo kvůli tomu shánět ojetý vůz. Vyplatí se krátkodobý pronájem vozu, kdy hradíte pouze palivo a řídíte se předem smluveným časovým harmonogramem. Odpadá i starost o dálniční známku, technické kontroly a povinné ručení, a v případě nehody či technické závady máte zajištěnu asistenční nonstop službu.

Některé hobbymarkety umožňují dopravu zboží zdarma, to je však podmíněno určitými limity a ne vždy se je podaří zajistit. Navíc vám veze zboží cizí osoba, kdy může dojít k nešetrné manipulaci a poškození a dalšímu vyřizování reklamace, prodlevě a zpoždění. Jste také závislí na uvedeném čase svozu, nejste zkrátka pány svého času.

Čištění koberců Praha prodlužuje podlahové krytině životnost

Koberec na podlaze dobře vypadá, ale to není vše, proč si jej většina lidí oblíbila.

Výhody koberce ve srovnání s vinylem, dřevem, laminem a dlažbou

Vynikající tepelná izolace – teplo od podlahy je nejčastějším důvodem, proč dáváme přednost kobercům před plasty nebo keramikou. Teplý vzduch navíc stoupá vzhůru a drží se u stropu, zatímco u země je nejchladněji. Jestliže nemáte zrovna topení zabudované v podlaze, může být v zimních měsících, ale i v mezidobí, kdy ještě neprobíhá topná sezona, studený povrch nejen nepříjemný, ale i zdrojem oslabení imunitního systému. Čínská medicína dokonce spojuje chlad od nohou s oslabenou činností ledvin.

ručně tkané koberce

Měkkost – jen někteří lidé chodí doma v domácí obuvi a naopak většina z nás se dotýká podlahy ploskami chodidel. Ať už v ponožkách, nebo naboso, hmatáme po zemi velice citlivými nervovými receptory, a jestliže jim dopřejeme požitek z měkkého našlapování, je to svým způsobem dokonalý antistres.

Ochrana proti prachu – krátce po vytření dřevěné, vinylové, laminátové či keramické podlahy vodou s čisticím roztokem můžete prohlásit, že máte v bytě uklizeno a čisto. To však již po několika hodinách přestává platit a za několik dnů se tu začnou hromadit prachové částice. Jestliže vytírání zanedbáte, prach se pak rychle rozvíří a stává se potenciálním alergenem. Koberec má naproti tomu vyšší absorpční schopnost, dokáže prach pohltit velmi efektivně a k jeho víření prakticky nedochází, pouze při luxování, proto se také doporučuje v průběhu luxování intenzivně větrat.

kusový koberec

Po určité době se však absorpční schopnost kobercových vláken vyčerpá a v tu chvíli by mělo nastoupit hloubkové, nejlépe mokré strojní čištění. Vysavač totiž nedokáže odsát všechny nečistoty a část prachu smíseného s kožními šupinkami a tukem z mazových žláz se do tkaniny zašlape. Zvláště účinné je čištění koberců Praha uklid-namiru.cz systémem Rotovac, kdy se jednotlivá vlákna podrobují kartáčování a podtlakovému odsávání nečistot s vodou, což je mnohem účinnější, než praní oděvů v automatické pračce.

Dovolená v apartmánech Adršpach poblíž skalního města

Skalní město, jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších v celé Evropě, můžete obdivovat i mimo hlavní turistickou sezonu, kdy tu zároveň načerpáte síly a zregenerujete organismus. Největší nával návštěvníků očekávejte na začátku prázdnin a na přelomu července a srpna, ale v červnu a v září si tu můžete užít opravdový klid a pohodu. Tu vám dopřejí i moderní apartmány Adršpach, přímo na úpatí pískovcových skal.

skalní bloky Adršpachu

Adršpašsko-teplické skály

Kromě procházek mezi skalami je atraktivním zážitkem plavba na pramici na hladině skalního jezírka a pro milovníky cykloturistiky je zde k dispozici několik značených cyklotras. Součástí komplexu je také Teplická jeskyně a zajímavý pohled na krajinnou scenérii vám poskytne celoročně veřejně přístupná rozhledna Čáp. V Teplicích nad Metují je na jihozápadním okraji skalnatých pískovcových bloků vybudován lyžařský areál Teplice nad Metují – Kamenec. Hlavní sjezdovka se zasněžuje technickým sněhem a v provozu je i večerní lyžování.

jezírko v Adršpachu

Nenechte si ujít retro v Polici nad Metují

Retro styl dnes hýbe světem, a jestliže je pro vás zajímavou výzvou, můžete ji přijmout v Polici nad Metují. Zejména starší ročníky tu zavzpomínají na své mládí v období socialismu, kdy se na našem trhu objevily první stavebnice Merkur. Ve městě je již několik desítek let otevřeno Muzeum stavebnice Merkur a nad vystavenými exponáty se člověku doslova tají dech. Samotná stavebnice je naprostým unikátem, vznikla v roce 1920 a o pět let později již měla ustálenou podobu, jakou známe dnes, tedy s ocelovými a plastovými součástkami, které se sestavují převážně šroubovými spoji se závitem M 3,5.

V muzeu se nachází model obřího rypadla na těžbu hnědého uhlí, zmenšená kopie Petřínské rozhledny a velkým lákadlem je i monumentální výjev podle literární předlohy Julese Verna „Tajemství ocelového města“. A pokud se vám výstava modelů zalíbí, můžete v Polici nad Metují obdivovat i modely z papíru, z nichž většinu tvoří architektonické objekty, stavební stroje a dopravní prostředky.

Zařiďte si nový domov ve stylu feng-šuej

Chcete se u vás doma cítit co nejlépe? Zaměřte se na celkový vzhled a uspořádání jednotlivých místností a zařiďte si nový domov podle zásad feng-šuej. Váš byt nebo dům pak bude cítit pohodovou a klidnou atmosférou a vy se v něm budete cítit mnohem lépe po fyzické i psychické stránce. Vneste do vašeho domova novou a pozitivní energii.

Každá místnost má mít podle feng-šuej svá specifika. Důležité jsou především barvy, vzdušnost a co nejméně elektronických přístrojů, které nám ubírají energii. Feng-šuej se také aplikuje již při samotné stavbě domu nebo rozvržení bytu, je tedy důležité i rozmístění konkrétních místností a jejich proporcí.

Dům by neměl být příliš velký ani příliš malý s ohledem na počet jeho členů, kteří v něm bydlí. Důležitá je také orientace jednotlivých místností do světových stran. Pro dětský pokoj je vhodnější východní nebo západní orientace, pro ložnice a koupelny je zase vhodný sever. Při dodržování specifických požadavků, které feng-šuej přináší, bude váš domov, klidný, harmonický a plný pozitivna.

ZÁSADY FENG ŠUEJ
–          vyvarujte se ostrých rohů u nábytku
–          zbavte se nepotřebných a starožitných věcí
–          vyhoďte sušené květiny a nahraďte je živými nebo umělými
–          často větrejte a buďte důslední v úklidu
–          nemějte v ložnici zrcadla, alespoň ne naproti místu, kde spíte – vrací se vám tak negativní energie zpět do těla
–          neodkládejte potřebné opravy v domácnosti a pusťte se do nich co nejdříve
–          teplé a jasné barvy v kuchyni, absence mikrovlnné trouby
–          správné umístění pohovky v obývacím pokoji tak, aby byla naproti dveřím

Díky těmto zásadám budete moci do vašeho domova vnést novou energii a příjemnou pohodovou atmosféru. Budete se hned cítit o poznání lépe a také budete nabiti novou pozitivní energií a elánem. Z vašeho domova bude cítit klid a uvolnění.

Dekorace, které vás nebudou nic stát

Za designové dekorace do vašeho bytu nemusíte utratit majlant. Stačí odkoukat nápady a začít vyrábět. Ideální jako aktivita s dětmi za dlouhých zimních večerů nebo deštivých dní.
Krásné dekorace můžete vytvořit ze snadno dostupných materiálů, jako jsou plastové kelímky, klacíky, šišky, klasy obilí, pytlovina, kamínky, staré krabice a sklenice nebo kousky krajek.
jarní květináč
Lustr z kelímků
Potřebujete jen spoustu bílých plastových kelímků a tavící pistoli nebo oboustrannou lepicí pásku. Kelímky slepujete stranami k sobě, aby vytvořily středový kruh a k němu pak svrchu a zespodu přilepíte další kelímky, aby vznikla koule. Do ní pak seshora pověsíte žárovku.
Svícen z větviček
Krásný přírodní svícen nebo dekoraci můžete vytvořit z drobných březových větviček, které nalámete na stejně dlouhé kousky a přilepíte je nebo přivážete kolem skleněné nádobky tak, aby nádobka nebyla vidět. Do nádobky můžete vložit svíčku nebo kvůli bezpečnosti raději elektrické světýlko.
Sluníčko z klasů
Na konci léta vyrazte s dětmi na výlet a na poli natrhejte pár zralých klasů, například pšenice. S těmi si můžete vyhrát pro výrobu různých dekorací, například hezkého sluníčka. Z papíru nebo kartonu vystřihněte kolečko, kterému namalujete veselý obličej a orámujete ho kolem dokola klasy, aby vzniklo sluníčko.
šišky jako dekorace
Dekorace z šišek
Šišky jsou krásné samy o sobě, vyrazte proto do lesa a s dětmi jich nasbírejte co nejvíc. Ozdobit s nimi můžete podzimní stůl, vánoční věnec, nebo je naskládat do mísy či do sklenice. Přidat můžete i další přírodní materiály dle libosti.

Rohožka z kamínků
Z malých plochých kamínků můžete jednoduše vytvořit originální rohožku nebo podložku. Jako základ postačí kus kartonu nebo koberce. Kamínky na něj skládejte co nejblíž k sobě a přilepte je pomocí tavicí pistole. Vznikne tak krásná kamínková mozaika.
Krajky pro radost
Krajka je jedinečný materiál, kterým můžete ozdobit jakékoliv krabičky, skleničky nebo vázy. Stačí ustřihnout z krajky dlouhý proužek a nalepit ho po obvodu sklenice či krabice. Z krajky můžete také vytvářet různé ornamenty, které vyniknou na tmavém podkladu. Do ozdobených nádob můžete dávat koření, těstoviny, kávu nebo květiny.
staré noviny pro dekoraci
Staré noviny
Prý není nic zbytečnějšího než včerejší noviny, ale opak je pravdou. Noviny mají nezaměnitelnou patinu a může z nich být krásná a stylová dekorace. Vytvořte si z novin obaly na knihy, polepte s nimi krabice nebo z nich poskládejte origami. Uvidíte, že vdechnete starým novinám nový život.

Byt stylově a levně? Snadno a rychle!

 Spousta nejenom mladých lidí naráží při zařizování bytu na jeden, konkrétně dva velké a poměrně dost podstatné problémy – nedostatek financí, přesto chtějí stylové a hezké bydlení, které prostě dobře vypadá. Existuje však několik triků a pravidel, které používají nejenom obyčejní „smrtelníci“, ale i profesionálové, kde nemusí být nedostatek financí větším problémem.
peníze a kreditky v peněžence
Několik jednoduchých a účinných typů je shrnuto níže:

1.       Staré, mnohdy lepší než nové
 Nebojte se starého nábytku. Samozřejmě člověk musí uvažovat selským rozumem, tudíž šetřit např. na posteli se nevyplácí, nicméně de facto na veškerém „zbylém“ nábytku se dá šetřit. Je jedno, jestli se jedná o noční stolek z bazaru nebo z babiččiny půdy, zda vypadá jako nový nebo jde poznat, že už něco pamatuje, ve fantazii se meze nekladou. Šmrnc můžete nábytku dodat natřením, nalakováním, vlastním nazdobením nebo třeba i tapetováním.

2.       Nádech luxusu není nic nedosažitelného
 Aby byt vypadal luxusně, není potřeba vykrást Ikeu. Kouzlo luxusních interiérů tkví především v prostoru – čím méně prostoru zaberete a byt bude vypadat prostorněji a vzdušněji (samozřejmě holé stěny taky není to pravé ořechové), tím lépe bude místnost ve finále vypadat. Dále se luxusní interiéry ladí do jedné barvy, mnohdy ani ne moc výrazné (nicméně např. vkusně zvolená červená má své kouzlo). Za žádných okolností nekombinujte moderní předměty s retro věcmi a věcmi, které by se daly nalézt ve starožitnictví – výsledný efekt bude laciný.
velká tv na stěně
3.       Vsaďte na doplňky a maličkosti
 Na první pohled jsou nepatrné, přesto mohou v bytě tvořit zásadní atmosféru. Výsledek by neměl být přeplácaný (nemusíte všechny doplňky použít v jednom pokoji), ale decentním kobercem a zajímavým, třeba i extravagantním obrazem v jinak nudném obýváku můžete dodat místností ten správný šmrnc a atmosféru.

Sérum na růst řas

Pokud je něco, čeho ve velkém množství ženy využívají, pak jsou to nejrůznější séra či produkty, které jim pomohou s tím, aby měly krásné a dlouhé řasy. Je pravda, že dlouhé řasy vypadají na každé ženě opravdu skvěle. Ne každá ale měla tu možnost, aby měla luxusní řasy již od narození.
přirozené řasy
Nejlepší je na tom všem ale to, že se skutečně něco takového dá řešit. Nevěříte? Pak byste měli. V obchodech můžete narazit na velkou spoustu řasenek, ze kterých je možné vybírat. Každá z nich je navíc jiná. Některé jsou určeny pro větší objem, některé jsou naopak vodotěsné apod. Jestliže je vám ale řasenka málo, pak vám můžeme vřele doporučit sérum na růst řas. Něco takového se skutečně stalo velice oblíbené a to zejména z toho důvodu, že sérum opravdu funguje. Sami se o tom můžete přesvědčit.
Při nákupu takového séra je potřeba myslet na to, že je nutné číst složení. Je potřeba, aby se v něm nenacházelo něco, co by vám nemuselo sedět. Vše by mělo být přírodní, takže žádná chemie.
dlouhé řasy
Skutečně si na něco takového dávejte pozor. Proč? Protože velká spousta žen na to již doplatila, jelikož u nich vznikla alergická reakce na některé látky. Taková reakce nemusí být vůbec nic příjemného.
Být pečlivý se skutečně vyplácí.
Pokud nechcete vsadit ani na séra, pak jsou zde ještě jiné možnosti, které by vám mohly pomoci. Také je ale u nich potřeba dávat si velký pozor na složení.
Při výběru daného výrobku se nikdy nesmíte ohlížet na cenu. Ty produkty, které jsou levnější, mnohdy nejsou kvalitní a mohou způsobovat právě alergické reakce, které mnohdy nejsou vůbec příjemné. Vyvartujte se něčemu takovému, dokud je ještě čas.
Pokud by vás ohledně séra zajímalo více informací, pak máte možnost si je dohledat a to pomocí vašeho oblíbeného vyhledávače.
Věříme, že se séry pro růst řas budete rozhodně více než spokojeni. Splní váš cíl již velice brzy. Buďte i vy spokojeni.

Velký den našeho života


A co ze všeho nejvíce patří k tomuto velkému dni? Ano, jistě budete mít pravdu, když řeknete, že spoustu příprav, zejména zařizování místa, času oddání, restaurace, ve které bude probíhat hostina, ale všechno se to točí stále kolem nevěsty a ženich, a tak je moc krásné sledovat, že i mladí lidé, samozřejmě i starší, stále respektují tradice a mnohdy ještě více než kdy dříve si dávají záležet také na vzhledu. Ženy chtějí být za princezny nebo minimálně za okouzlující stvoření. Vždyť jim patří tento den, a tak by si ho dvojce měla náležitě užít. Buďte krásná, podmanivá, okouzlující leč osobitá.
bílé růže a další bílé květiny, svázané bronzovou mašlí společně s dalšími zelenými lístky do jednotlivých kytiček

Ženy se chtějí cítit výjimečně a mají na to v tento velký den právo, protože se vdávat můžeme jen jednou za život. Svatební šaty mohou mít jakýkoliv styl. Na jeden den se můžete proměnit za princeznu s bohatou sukní, že ji ani neusnesete, nebo můžete být za symbol ženskosti a nechat zvýraznit své ladné a krásné křivky pomocí upnutého korzetu, který bude odhalovat Váš půvab nebo pomocí splývavého typu, který bude kopírovat Vaše křivky s velkým rozparkem na sukni. Je rozhodně z čeho vybírat.
nevěsta sedí a drží v ruce bílou kytici, má rukavičky závoj

Pestrá škála barev, různé styly i střihy

Výjimečný den, výjimečná událost, výjimečná příležitost, kdy se spoustu věcí změní. U některých pouze příjmení, u jiných se změní celý život. Nechte v tento den vyniknout všechny Vaše přednosti, i kdyby jindy, například přes rok, byly trochu skryty. Ženskost, půvab, smyslnost to vše se může projevit se stylu, který si vyberete. To vše se může projevit ve střihu nebo dokonce v barvě. Dopřejte si v tento den luxus.
·         Jste z hlavního města? Nevíte, kam byste měli jet pro oděv na tuto velkou událost? Pak je to jednoduché, protože i naše hlavní město skýtá spoustu možností. Pokud toužíte po krásných, originálních a přepychových látkách, které budou nejenom precizně sestříhané do půvabných vzorů a oděvů, ale i po mimořádně příznivé ceně, pak najdete svatební šaty v Praze.

Všudypřítomná reklama

Je součástí každého našeho dne, mnohdy ji vítáme jako přestávku v nějaké činnosti a příliš pozornosti jí nevěnujeme, mnohdy jsme z ní unaveni a otráveni, často ani nevnímáme, co se nám snaží sdělit.
Zpravidla jde o placenou, někdy ovšem také neplacenou, propagaci, s cílem zvýšení prodeje nebo využívání služby. Propagovat je možné výrobek nebo službu, firmu a obchodní značku nebo třeba jen myšlenku. K dosažení svých cílů využívají reklamu jako více či méně účinný prostředek především obchodní společnosti, v menší míře i neziskové, profesní nebo společenské organizace.
noc město světla
Podle toho, jakým způsobem a prostřednictvím čeho se k cílové skupině zákazníků reklama dostává, ji můžeme rozdělit na mediální a nemediální.
Mediální reklama, jak již vyplývá z názvu, využívá ke svému působení média. Jde především o reklamu prostřednictvím televizních spotů a reklamu tiskovou – ta zahrnuje inzerci v novinách, časopisech a například akční letáky. Stále častěji se využívá internetová reklama, velmi neoblíbená jsou vyskakovací okna. Dalšími možnostmi jsou reklamní spoty na rozhlasových stanicích, především soukromých, a spoty v kinech, před uvedením filmu. Významnou součástí je i takzvaná venkovní reklama, tu představují billboardy, plakáty na reklamních plochách a autobusových zastávkách, na dopravních prostředcích i jiné atypické reklamní plochy.
Nemediální reklama, někdy označovaná jako firemní nebo podniková, využívá různé spotřebitelské soutěže, mezi zákazníky ne příliš oblíbený direct mail nebo telemarketing a product placement. Oblíbené mezi potenciálními zákazníky jsou různé reklamní předměty, radost jim jistě udělají jen tužky s logem firmy, diáře nebo třeba reklamní mikiny.
cyklista reklamní plocha
Firmy s ohledem na cílové skupiny zákazníků většinou využívají několik z výše uvedených komunikačních kanálů současně, v takovém případě hovoříme o reklamní, marketingové kampani.