Jistě jste už slyšeli mnoho různých názorů, jak se vyplatí zhubnout, co je nejlepší a co naopak nepreferovat. Jenomže každý může mít vlastní zkušenost a tak je to i s různými jídelníčky a omezením v jídle, stejně tak jako se sportem. Člověk musí mít na paměti, že každý je originál a každé tělo je tudíž také originálem a může se chovat trochu jinak. Základní principy fungování tělesné schránky jsou však každému známé. Tělo studovalo již spoustu odborníků, nejenom z hlediska zdravotního ale i z různých dalších hledisek fungování celého těla, organismu, orgánů a podobně. Dalším, kdo zkoumal fungování těla a zejména štěpení tuků v tkáních byl George L. Blackburn.
starší muž v plášti učí malou holčičku jezdit na kole

  • Ten rozpoznal další faktor a tím vnesl úplně nový pohled na hubnutí, aniž by chtěl podpořit diety a různá další stravovací omezení, zjistil, že pokud přijímáte dostatek jídla bohatého na bílkoviny a vynecháte cukry a tuky, tak v těle začne probíhat ketóza, což je pro tělo naprosto přirozený jev, ale díky němu se rychleji a snadněji štěpí uložené tuky.

dva lidé na louce v pozadí jsou hory a voda, si házejí freezbee
Profesionální jídelníček na míru

Tomuto stravovacímu návyku se začalo říkat keto dieta nebo také bílkovinová či ketogenní.

Spalování tuků probíhá samovolně jenom díky přizpůsobenému jídelníčku, ten navodí přirozený stav těla a to následně samo spaluje uložené tuky. Má to však další výhody, jelikož přijímáte spoustu bílkovin, pak nepřicházíte o svaly a ty zůstávají zachovány. Všichni jste už určitě slyšeli fakt, že jakmile chcete snížit svou tělesnou váhu a začnete s různými omezeními, pak první co shazujete, jsou svaly. V tomto případě to neplatí, a nesetkáte se ani s dalšími nežádoucími projevy, jako je:

· Jo-jo efekt

· Hladovění

1) Svalová hmota zůstává zachována – nepřicházíte o svalovou hmotu

2) Jídla si můžete vybírat podle chuti – mnoho různých druhů jídel

3) Shodit můžete tolik, kolik si budete přát – záleží jenom na tom, čeho si přejete docílit

Back To Top