Pokud plánujete u vašeho rodinného domu vytvořit novou terasu, pak budete stát před rozhodnutím, jaký zvolit materiál a případné zastřešení. V dnešní době jsou možnosti rozsáhlé a vybírat je opravdu z čeho.
Inspirace na terasu Skvělýdomov.cz vám pomůže orientovat se ve všech možnostech ohledně designu, vzhledu, použitého materiálu a zastřešení.posezení na terase.jpg
Jaký zvolit materiál? Vyzkoušejte poslední hit – dřevoplast
Dřevoplast, neboli WPC je kvalitní a vysoce odolný materiál s dlouhou trvanlivostí a životností. V poslední době bývá velmi oblíbený a používaný právě jako materiál pro terasy, a to nejen pro jeho vlastnosti, ale také pro vzhled. Jde v podstatě o kombinaci dřeva a polyetylenu, kterou jsou ještě doplněné o ekologická aditiva. V poslední době právě dřevoplast začíná nahrazovat dřevo, které bylo doposud na prvních příčkách používaného materiálu. Dřevoplast má mimo jiné také minimální náročnost údržby, neztrácí svůj perfektní vzhled a nebledne. Povrch je protiskluzový a marně byste hledali také nějaké ty třísky. Vyhnete se také napadání hmyzem a nerovnostem, jako tomu bývá u obyčejného dřeva. Takže je tento materiál bezpečný nejen pro vás, ale také pro vaše děti. Na vzhled a kvalitu dřevoplastu do budoucna nemají vliv ani klimatické podmínky. Výjimečnou kvalitu dřevoplastu určitě oceníte.terasa u rodinného domu.jpg
JAKOU MOŽNOST ZASTŘEŠENÍ ZVOLIT
U terasy nejspíš budete řešit také nějaké to zastřešení, abyste si vaši odpolední kávu nebo možnost posezení mohli užít i v případě nějakého toho nenadálého deštíku a nemuseli jste všechno hned sklízet. Řešením může být zastínění v podobě markýz. Zastřešení pak může být ze dřeva nebo prosklené. Kromě takového zastřešení můžete zvolit i variantu celkového prosklení.
Nezapomínejte na nějakou tu relaxaci a odpočinek. Vytvořte si u vašeho rodinného domu terasu přesně podle vašich představ – oázu klidu, místo k odpočinku a setkávání s rodinou a přáteli.

Back To Top