Pro mnoho lidí je garáž nepostradatelným pomocníkem. Chrání náš automobil nejen před vlivy počasí, ale i před zloději a vandaly. Není proto divu, že do nich lidé investují mnoho peněz, zvláště pokud vlastní nějaké drahé či vzácné auto.

Ale i obyčejný vůz ocení ochranu například během oslav příchodu nového roku, a majitelé ocení fakt, že v zimě nebudou muset oškrabávat okna od námrazy. Nemusí se také strachovat, v jakém stavu svůj dopravní prostředek najdou, zvláště pokud bydlí v ne zrovna bezpečné části města.
klasické samostatně stojící garáže

Aby však garáž mohla svou funkci plnit, je potřeba, aby bylo možné ji dobře uzavřít. Vrata do garáže se vyrábí z nejrůznějších materiálů, přičemž každý má jiné výhody i nevýhody a každý zajišťuje jiný stupeň bezpečnosti.

Samozřejmě pevná vrata nejsou vše, čím si můžete automobil zabezpečit. Je například možné si nainstalovat bezpečnostní kameru, namířenou směrem na garáž. Máte tak přehled, zda tam někdo nešel a nepokoušel se dostat dovnitř.

Co se však vstupu do garáže týče, novinkou na našem trhu jsou sekční garážová vrata. O co se jedná? Jde o automatické elektronické dveře, složené z navzájem spojených článků. Ty můžou být dřevěné či kovové. Každý článek má vlastní kloub a každý se může pohybovat samostatně. Dá se to přirovnat například ke starým roletám na oknech.

Jsou pevnější a bezpečnější, než klasické dřevěné či plechové vstupy, které je poměrně snadné překonat. Navíc nemají klasický zámek, který je možno lehce přeštípnout. I z těchto důvodů nabízí o něco větší bezpečnost pro váš vůz.

Než se však pro ně rozhodnete, mějte na paměti, že je může namontovat pouze speciálně vybavená firma, která taky poskytuje servis. Domácí opravy se v tomto případě skutečně nedoporučují, neboť může snadno dojít k porušení záruky.
garážová vrata zblízka
Pokud však hledáte to největší bezpečí pro svůj automobil, toto pro vás může být to pravé řešení. Proto se rozhodně podívejte a možná zjistíte, že je to skutečně výhodné.

Back To Top