Řemeslná práce je v dnešní době velice ceněná. Sehnat řemeslníka, který vám kvalitně a hlavně rychle opraví pračku, ledničku, elektřinu, prasklou trubku, nebo vám zrekonstruuje jádro, není zrovna jednoduché. Především ve větších městech se jedná o nadlidský úkol. Instalatér Praha a rychle je tak trochu sci-fi ale i tak můžete mít opravu rychle. Stačí kvalitní firma, popřípadě doporučení od někoho známého.

žena instalatérka

Pokud sháníte řemeslníky na kompletní rekonstrukci a nechcete jít cestou přímé objednávky u velké firmy, pak si připravte opravdu pevné nervy a hodně nabitý telefon. Pokud chcete rekonstruovat v dohledné době, pak budete muset nejspíše obvolat hned několik menších živnostníků, kteří jsou často maximálně zaneprázdněni. V případě havárie jako je prasklá trubka, netekoucí voda, elektrický zkrat, či jiné akutní situace samozřejmě můžete zvolit pohotovostní číslo některého z řemeslníků, kteří tuto službu nabízí. Je jich poměrně dost, ale ceny jsou dost vysoké. Připravte se, že se vám při využití pohotovostní služby oprava prodraží klidně i dvojnásobně. Můžeme ale být rádi, že někoho na poslední chvíli seženeme a nemusíme být v akutní situaci déle, než je nutné.
instalatér opravy

Sehnat opraváře praček a podobných elektrických pomocníků v domácnosti také není zrovna nerychlejší a mnohdy je lepší zavézt spotřebič přímo do servisu, kde vám jej opraví rychleji, než řemeslníka seženete. Sice musíte počítat se stěhováním, avšak pokud potřebujete opravu opravdu rychle, pak vám nejspíše nic jiného nezbude. Stejně tak, pokud potřebujete opravit cokoli jiného, co se dá sebrat a odvézt do servisu.

Proč je řemeslníků tak málo? Učební obory prostě netáhnou a děti o jejich studium nemají absolutně zájem. Pokud se v tom něco nezmění, pak budeme mít o kvalitní řemeslníky neustále nouzi. Pokud s tím chceme něco změnit sami, pak jedině podporovat svoje děti v ruční práci a nenutit je studovat, když o to nestojí.

Back To Top