Snad každý souhlasí, že oplocení vlastního pozemku sebou přináší mnoho výhod. Může odradit zloděje, případně i lidi, kteří se tam jen zatoulají, a pomáhá tím chránit náš majetek. Také jasně vytyčuje hranice našeho pozemku (i když se s nimi nemusí vždy shodovat), což usnadňuje práci například sousedům.
pohled na dřevěný plot zblízka
Výše uvedené samozřejmě platí pouze v případě, že onen plot je dostatečně velký a představuje dostatečnou překážku. Nízká zídka skutečně zloděje od případného vloupání neodradí. V tomto případě je tedy nutné zapojit i další opatření, jako například elektronický poplašný systém a jiné.

V každém případě je jasné, že oplocení pozemku je v našem nejlepším zájmu. Samozřejmě existují i výjimky, například pokud přes něj prochází například koridor, nebo se jedná o migrační stezku ohroženého druhu zvířat. Těch je však jen pár a nebudeme se jimi dále zabývat.

Nastává http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nastava-noc-dlouhych-nozu-Babisova-vlada-zasahla-v-Ceskych-drahach-517349 však otázka, zda můžeme montáž plotu provádět sami. Odpověď zní ano, ovšem v závislosti na konkrétních podmínkách. Ze zákona vám nic nebrání, abyste jej sami nepostavili, avšak z technického hlediska můžeme narazit na několik překážek.

Předně záleží na tom, jaký typ plotu budeme stavět. Pokud půjde o klasický pletivový, tak zde je pro většinu z nás, kdo jsou jen trochu zruční, volání specializované firmy nezbytné. Zvlášť pokud vše nestavíte od základu, ale máte tam již z dřívější doby dány například záchytné trubky.
ilustrace muže stavícího zděný plot
Trochu jinou kapitolou jsou zděné či betonové ploty, zvlášť pokud je chcete mít nějakým způsobem ornamentální či okrasné. Ty už vyžadují větší zručnost a zkušenosti, než má většina z nás. Je tedy na místě, abychom tu práci svěřili někomu, kdo se na danou věc specializuje, a to především v případě, že chceme, aby výsledek dobře vypadal.

Jak je vidět, celá věc je poněkud složitější a než se rozhodnete, zda budete plot stavět sami nebo s pomocí, je potřeba zvážit mnoho faktorů. Doufám, že i tento článek přispěl alespoň malou částí k tomu, abyste udělali to nejlepší rozhodnutí, které je ideální pro vaši situaci.

Back To Top