Půjčování dodávek je běžnou službou již řadu let a nejčastěji se využívají pro převoz věcí v průběhu stěhování, nebo pro dopravu nábytku či stavebního materiálu. Hodí se i pro velké nákupy ve stavebninách.

Stavebniny a hobbymarkety

Rozšířené sítě obchodů se stavebním materiálem se začaly na našem území objevovat již krátce po sametové revoluci. Společně s prvními supermarkety se sortimentem potravin se staly nejnavštěvovanější obchodní zónou v Česku. Výraznou měrou k tomu přispěla zkušenost z předchozích let, kdy byli lidé závislí na svých vlastních schopnostech, a byli nuceni obejít socialistické zřízení a budovat své vlastní domovy svépomocí.

dvě ženy na stavbě domu

Ze specializovaných obchodů stavebnin tak začaly putovat do našich domácností první cihly a tvárnice, maltové směsi a tmely, sádrokarton, izolační vata, dřevěné palubky, ale i hotové výrobky, jako jsou dveře, zárubně, střešní okna atd. Mnozí lidé zvládli rekonstrukci bytového jádra nebo výstavbu domu či jeho částí sami a tato tradice se i přes rozmach stavebních firem zachovala dodnes.

broušení dřevěných trámů

Napomáhá nám k tomu i služba půjčoven dodávek Praha pujcovna-praha9.cz včetně přívěsů, s nimiž lze snadno přepravit potřebný stavební materiál včetně sanitární techniky, ale i větší kusy nábytku. Není tedy nutné pracně nakládat zboží na střešní nosič nebo do kufru a zbytečně riskovat a přidělávat si starosti, anebo kvůli tomu shánět ojetý vůz. Vyplatí se krátkodobý pronájem vozu, kdy hradíte pouze palivo a řídíte se předem smluveným časovým harmonogramem. Odpadá i starost o dálniční známku, technické kontroly a povinné ručení, a v případě nehody či technické závady máte zajištěnu asistenční nonstop službu.

Některé hobbymarkety umožňují dopravu zboží zdarma, to je však podmíněno určitými limity a ne vždy se je podaří zajistit. Navíc vám veze zboží cizí osoba, kdy může dojít k nešetrné manipulaci a poškození a dalšímu vyřizování reklamace, prodlevě a zpoždění. Jste také závislí na uvedeném čase svozu, nejste zkrátka pány svého času.

Back To Top