Váš milovaný se vyslovil a vy pomalu přijímáte gratulace z všech stran. Rodina, přátelé dokonce i kolegové v práci jsou nadšeni a velice zvědaví jaký bude váš jedinečný den!

rozkvetlá louka

Sama jste možná už o této chvíli snila jako malá holčička, která čeká na prince na bílém koni. Užijte si svůj den a nenechte si ho zkazit. Udělejte si seznam, co je pro vás důležité a můžete začít plánovat, v přípravách vám může taktéž pomoci svatební koordinátor, kterému sdělíte veškeré své požadavky a on vše zařídí samozřejmě v úzké spolupráci a komunikaci přímo s vámi. To jestli budete svatebního koordinátora potřebovat či ne je pouze na vaší úvaze. Výhodou rozhodně je to, že máte volné ruce a za vše je zodpovědný tento zaměstnanec, na druhou stranu, někdo si rád zařizuje věci sám, je to prostě čistě na vás. Akorát počítejte s tím, že jestli vaše vysněná svatba je veliká jako z pohádky, určitě někoho k ruce na pomoc potřebovat budete. Možná kamarádku, maminku nebo vytvořte celý svatební tým!

Práce na přípravách je samozřejmě spousta, ale v první řadě si budete muset vymyslet datum, kdy si řeknete své ano! Od toho se odvíjí pak samozřejmě všechny přípravy a i ten první krok, kdy si zarezervujete termín na matrice.
rozkvetlé magnolie

Kdy je nejvhodnější termín? To je těžké takhle říct. Můžeme začít u května, který podle pranostiky je naprosto nevhodný na svatbu. Aby bylo jasno, v dnešní době to absolutně neplatí. Tato pověra měla opravdu historický základ, šlo o to, když se nevěsta vdala v květnu, předpokládalo se, že brzy na to otěhotní. A vzhledem k tomu, že těhotenství trvá devět měsíců, potomek se narodil v zimě a díky dřívějším neblahým podmínkám nemusel přežít, co se týče počátku těhotenství, bylo v tomto případě neblahé pro matku i plod, protože byly žně a ženy museli pracovat na polích a nikdo na jejich stav nehleděl. Samozřejmě to pro ně mohlo mít vážné zdravotní následky. Květen naopak může být krásným měsícem pro vaši svatbu, zvláště pak na vzpomínky v podobě fotografií, třeba jedna pod rozkvetlou třešní?

Back To Top