Máte pocit, že doma nemůžete nic udělat, protože nežijete ve vlastním domově? Velký omyl! Pronájem vám může poskytnout krásný a útulný domov, do kterého nemusíte investovat celé jmění. S trochou fantazie, tipy a triky můžete získat pohodlný a velmi útulný byt, do kterého se budete vracet s radostí, i když ho nevlastníte.

Obývací pokoj neutrální

Flexibilita je základem úspěchu

Neutrální barvy, lehký materiál u nábytku a variabilní použití jsou věci, na které se musíte soustředit. Při výběru nábytku vybírejte neutrální barvy a nekupujte masiv. Pořiďte si rozkládací pohovku, kterou můžete využít i jako postel (při nedostatku místa) a ušetřete místo díky přenosnému šatníku. Šatní skříň zabere hodně místa. Volně stojící věšáky nebo závěsné systémy vám ušetří místo, prostor bude působit vzdušně a budete mít všechny vždy na očích a po ruce.

 

Netradiční umístění nábytku vám pomůže

V obývacích pokojích se obvykle dává pohovka ke zdi. V některých případech bude mnohem lepší (podle tvaru bytu), když ji umístíte doprostřed a za ní postavíte komodu, díky které budete mít další úložný prostor, kterého není nikdy dost. S tím souvisí fakt, že byste měli využít každého centimetru, který máte k dispozici.

 

Jestli budete mít kuchyňskou linku s barem, využijte toho. Kupte barové židle a vytvořte si malou jídelnu jako součást kuchyně. Ušetříte místo. Využít byste měli také místo za postelí, kam můžete pohodlně dát knihovnu. Pomohou vám také pohovky s úložným prostorem nebo vozíky na kolečkách, které můžete použít na potraviny, knihy, ručníky nebo cokoli jiného.

Ložnice stolek obraz

Malá koupelna skrývá hodně potenciálu

Myslíte, že do malé koupelny nic neuložíte? Nebojte se. Poměrně levně můžete zakoupit úložné žebříky, které lze umístit nad pračku a využít je naplno. Stejně tak můžete do celého domova nakoupit pár polic, regálů nebo háčků, které můžete využít v kuchyni i jinde. Většině majitelů bytů to nevadí, když při stěhování vše uvedete do původního stavu. Proto se nemusíte obávat ani pár obrázků na stěnách, které dodají domovu osobitý vzhled.

Back To Top