Přeměnit starou, a nemoderní koupelnu v nový stylový koutek hygieny není tak náročné, jak by se muselo zdát. Pokud nemáte z různých důvodů čas na omlácení starých kachliček a dlaždic, nebo se vám do toho zkrátka jen nechce investovat, jde to i jinak.

Kachličky

Potřebují staré kachličky ve vaší koupelně nový design? Není potřeba je hned měnit, což je práce složitá, pracná, a ne zrovna levná. Co je zkusit předekorovat? V hobby marketu, nebo na internetu snadno zakoupíte barvu na kachličky, kterou si natřete i sami, a zvolit si můžete z desítek, až stovek odstínů, nebo si nechat namíchat ten svůj. Chcete-li vnést do nápadu trochu svobodného ducha, můžete zvolit větší spektrum barev, a ty pak dle fantazie různě střídat. Kachličky pak můžete polepit k tomu určenými samolepkami, a dodat jim tak dekor, jaký se líbí právě vám.

žena v koupelně

Vana

Pokud je vaše vana již místy zažloutlá, ale nereziví, a nechcete ji tedy měnit, nemusíte. To co nejde umýt, musí jít rovněž přebarvit. K tomuto účelu zakoupíte speciální barvu ve spreji, která se snadno nanáší, není drahá, a efekt stojí za to. Vy pak jen koupíte novou baterii, a sprchovou hadici, což už není velký obnos, a výměna rovněž není nikterak složitá.

moderní koupelna

Umyvadlo

Umyvadlo vyměnit naopak můžete, a měli byste. Staré, stojací umyvadlo, už totiž není stylové. Výměna umyvadla však není nikterak náročný proces, a samotné umyvadlo koupíte rovněž za poměrně dobrou cenu. Můžete pak zvolit třeba i umyvadlo na desku, které vypadá stylově, je moderní, a snadno se udržuje. Vyhněte se však umyvadlům dřevěným, které i přes vysokou cenu nemají dlouhou životnost, a dejte raději na klasiku, tedy umyvadlo keramické, které je nenáročné na údržbu. Umyvadla na desku se vyrábějí v různých tvarech a designech, takže si vybere každý.

Celkový design

Celkový design pak snadno doladíte výběrem stylového záchodového sedátka, zrcadla s podsvícením, a sladěných koupelnových prvků, jako je například dávkovač na mýdlo, kelímek na kartáčky, prádelní koš, nebo sprchový závěs.

Back To Top