Středověký hrad Loket se nachází na výrazném skalním výběžku a ze tří stran je obklopený řekou Ohří. Z jeho 26 m vysoké věže budete mít celý okolní kraj jako na dlani. Město má i zbytek hradeb, které ho v dávné minulosti činily prakticky nedobytným a i Karel IV. se hodně zasazoval o to, aby Loket (stejně jako Karlštejn) nikdy nepadl do rukou nepřátel.

příbor z italské restaurace
Mezi největší hradní lákadla patří i expozice útrpného práva, která byla nedávno rozšířena o další kobky. Pohybující se figuríny naprosto reálně zobrazují středověké mučící praktiky a jsou doplněné i pořádným řevem.
Na nádvoří hradu je socha skřítka Gottsteina, který je podle starých pověstí vládcem loketských skal, kamenů a podsvětí a za pohlazení na bradě a malou minci vám prý splní tajné přání. Nikdy ho nechytejte za kyj, nebo se už nikdy nezbavíte smůly.
Sedm muzeí na světě nabízí expozice věnované tajným spolkům a jedno z nich najdete v Lokti. Sestavit sbírku trvalo čtvrt století. Najdete zde tajné dokumenty, které neměly být nikdy zveřejněny, obřadní oděvy, oltáře, rituální předměty. Díky exponátům tak můžete trochu nahlédnout do konspiračních teorií a záhad. Většina tajných spolků (Svobodní zednáři, Ilumináti) byli v minulosti pronásledovaní, a proto jsou jejich stopy, které nám zanechali, tak lákavé.středověká mučírna
Goethův pomník na náměstí je zde jako připomínka častých návštěv osobnosti, kterou přitahovaly tajemné pověsti a legendy „o Pánovi skal“ a „zakletý meteorit“, který má město v držení od 13 století. J. W. Goethe do města jezdil rád, slavit zde i jedny narozeniny. V pozdním věku se zamiloval do mladičké Ulriky von Levetzow a prožil velké zklamání, protože dívka mu dala košem. Potom už město nikdy nenavštívil.
Nadstandartní ubytování loket Penzion Ulrika je skvělou volbou pro váš pobyt. Penzion se nachází u cesty k hradu, je luxusně vybavený a všechny gurmány potěší nedávno otevřená italská restaurace, která kromě výborné kuchyně nabízí i skvělou kávu a kvalitní víno.

Back To Top