I když už je dnes doba jiná, než jaká tu kdysi i bývala, i když už dávno zmizely telegramy a výrazně ubylo třeba i dopisů a pohlednic, přesto se stále najde dost situací, v nichž je třeba využívat poštovní anebo jim podobné služby. I dnes existují zásilky, které se nedají poslat jinak než v podobě balíku.dopisní obálky
A víte vy vůbec, jak se takový balík k odeslání připraví? Jak se udělá a z čeho?
Jestli se domníváte, že se vezme kartonová krabice, odesílaná věc se do ní vloží, nevyužité místo v útrobách oné škatule se něčím vycpe, pak se to celé zabalí do balicího papíru, zalepí či převáže a nakonec se napíše adresa, máte sice do jisté míry pravdu, jenže přesto už vás lze označit za staromilce nebo někoho, kdo nejde s dobou, kdo je v tomto ohledu zaostalý. Protože kdo soudný a s povědomím o tom, co se nám nabízí, by zvolil něco takového? Kdo by se s tím takto mořil a pak třeba ještě zbytečně vyhazoval peníze?
Dnes už se dá přece balit i daleko moderněji, pohodlněji, dokonaleji. Dnes už přece máme plastové obálky.
Proč by měly být takové obálky lepší než prve popsané kartonové krabice? Těch důvodů je přinejmenším několik.rozložené obálky

  • Jsou ideální k zasílání textilií a tiskovin, protože tento obsah ochrání před možnými negativními vnějšími vlivy.
  • Svému obsahu se dokážou velikostí snadno přizpůsobit, není tak třeba vycpávkový materiál, který také něco váží a má vliv na výši poštovného a na pohodlí při manipulaci.
  • Jsou zvenku bílé a zevnitř černé, což zaručuje jejich neprůhlednost a anonymitu obsahu, do kterého nikomu nic není.
  • Lze si pořídit podobné obálky i na zakázku, klidně i s potiskem, a nakupovat si je v baleních jak po deseti, tak i po sto kusech.
  • Lze je samozřejmě využít i jinde než jenom při přepravě zásilek poštou nebo kurýrem. Kreativitě se meze nekladou.

A proto je rozumné takové obálky mít. Můžou se hodit leckomu při jakékoliv příležitosti.

Back To Top