Informační systém je v dnešní době samozřejmě velký pomocník, který zachrání nejednu firmu. Ekonomické informační systémy nabízí řešení pro všechny oblasti podnikání. Na výběr máte samozřejmě několik možností, jaké oblasti chcete hlídat. Může se jednat o komplexní systém pro celou firmu, nebo třeba jen o jednu část. V čem všem vám může být informační systém nápomocný?

Práce s pc

· Lidské zdroje

Největším potenciálem většiny firem je výroba a lidské zdroje. Systém vám pohlídá veškeré informace o vašich zaměstnancích, eviduje výkony zaměstnanců, spravuje jejich projekty, povede časovou evidenci práce, plán služeb, časovou evidenci přes mobilní telefon či přes web.

· Finance a účetnictví

Finanční účetnictví je základ pro každou firmu. Informační systém zaměřený na finance a účetnictví je tedy základem, který je nejčastěji nasmlouvaný. Kontroluje došlé faktury, dodavatelský platební styk, odběratelský platební styk, nákladové účetnictví, controlling podnikové ekonomiky a rozpočtu ale třeba i roční uzávěrku.

· Prodej a nákup

Systém vám jednoduše pohlídá veškerý prodej a nákup, který se ve firmě uskuteční. Pohlídá fakturaci, provize, cenové tabulky, opakované fakturace, převody mněn, recyklační fond, plánovače jízd a rozpočtu ale třeba i elektronikou výměnu dat či nebezpečné zboží. Dokáže také evidovat skladové zásoby, šarže i sériová čísla.
síť lidských zdrojů

· Korespondence

Systém vám také může pohlídat veškeré dokumenty a kontakty, posílat hromadné dopisy, plánovat akce a kampaně, pořádat anketu, hlídat oprávnění, protokoly z jednání a časovou evidenci.

Informační systém vám dost ulehčí práci v případě, že nemáte v tomto ohledu firmu úplně ohlídanou, informační systém vám totiž dost pomůže a pohlídá, tím pádem budete mít také méně stresů. Především pro velké firmy je v současné době kvalitní informační systém v podstatě nutností, protože jenom hlídání pracovních výkazů není zrovna jednoduché. Systém vám také ušetří peníze za lidské zdroje.

Back To Top