Určitě víte, jak se věci s takovými vlaky mají. Že tyto jezdí po kolejích a tím mají potenciálně i zaděláno na problémy. Protože se dva protijedoucí vlaky na téže koleji jednoduše nevyhnou a hravě by tak mohlo dojít i k tragédii. A také už k mnoha podobným tragédiím došlo.
vlak v krajině
Ovšem nemusely by to být jenom tragédie, těch nepříjemností by tu mohlo být daleko více. Kdyby nebyl přehled o tom, kde který vlak stojí nebo jede, bylo by třeba i obtížné, ba nejednou i zcela nemožné dodržovat jízdní řády. Muselo by se totiž jezdit krokem, neustále ověřovat, zda je trať volná nebo určovat, kdo po ní projede dříve a kdo později, nejeden vlak by musel třeba i neskutečně dlouho čekat, než by se dostal tam, kam potřebuje, pasažéři by byli zoufalí, o zaměstnancích drah ani nemluvě. A dalších nepříjemností by se dalo vymyslet ještě dost a dost.
Aby se lidstvo podobných problémů pokud možno vyvarovalo, byly postupem doby vykoumány četné mechanismy, jež se starají o to, aby vše fungovalo co nejspolehlivěji. Jedním z takových je třeba i sledování železničních vozidel, umožňující i mnohé z toho, co by bylo pouhými lidskými silami nezvladatelné.
moderní vlak
Díky tomuto systému je možné
nepřetržitě sledovat a kontrolovat železniční dopravu,
mít přehled o tom, kde se který vlak právě nachází a co se s ním děje,
zobrazovat si libovolné lokomotivy na jedné mapě,
konfigurovat jejich parametry,
nastavovat výkazy tras a práce,
trasovat podle historie,
nastavit si alarmy při překročení některých limitních hodnot,
nastavit pravidelný servis,
identifikovat obsluhu toho kterého vlaku,
šichtovat obsluhy.
Což přináší výhody nejenom co se týká předcházení nehodám, ale třeba to dokáže předejít i různým jiným škodám. Díky RMC systému tu lze třeba zabránit i krádežím pohonných hmot, vážným následkům poruch, lze jím činit železniční dopravu efektivnější.
Až třicet procent provozních nákladů lze tímto systémem ušetřit! A proto si ho pořizují všichni, kdo chtějí na železnici podnikat efektivně.

Back To Top