Dnešní trh zaplavuje celá řada pojmů, kterým zasvěcený člověk nemůže dost dobře ani rozumět, pakliže se v daném poli nepohybuje nebo pokud se sám nesnaží o to, aby byl vzdělán a držel krok s nejnovějšími trendy. Pokud čtete noviny, časopisy nebo články z oblasti financí a fintechu, pravděpodobně vás pojmy americká hypotéka či australská hypotéka nezarazíme, ostatní nyní musí hledat v internetových slovnících a výkladových článcích.zvlněná americká vlajka

Rozdíl je zpravidla jednoduchý.

Americká hypotéka představuje druh hypotečního úvěru, který je neúčelný, tedy peníze může spotřebitel využít na cokoliv.

Australská hypotéka je zase takový druh hypotečního úvěru, kde se úroveň úrokové sazby pohybuje níže, pokud si spotřebitel půjčí více. Čím více si tedy půjčíte, tím méně v konečném důsledku zaplatíte za celou půjčku.

A to je v zásadě celé kouzlo. Proč si tedy zvolit australskou nebo naopak, proč si zvolit americkou? V zásadě se lze orientovat dle vašich preferencí a zároveň vašich potřeb spolu se situací, ve které jste se ocitli a dle věci, na kterou si půjčujete. Dražší než obvyklé nemovitosti, částky, zážitky, výdaje apod. je lepší pokrýt australskou, kdežto americkou můžete využít v menším měřítku na věci, které nějak nevybočují z obecné hranice.mapa Austrálie

Vždycky je nejdůležitější také poměřovat podmínky úvěru, které vám k němu nabízí společnost. Všímejte si doby splácení, fixace či možnosti refinancování. Buďte si vědomi toho, že jakmile úvěr akceptujete, podmínky již nelze změnit, maximálně poté až refinancováním. Dívejte se také po společnostech, které nabízejí něco navíc, například americkou hypotéku bez registru, kdy společnost nebude zjišťovat aktuální stav registru dlužníků a nebude pátrat po vašem jméně. Také se dívejte po dalších skvělých nabídkách, vše si promyslete a vyberte si tu nejlepší. Přeci jen, každý má dnes na vybranou.

Back To Top