Žijeme si každý po svém a tudíž i každý potřebujeme něco poněkud odlišného. Zatímco dejme tomu nějaký učenec nemusí nezbytně oplývat zručností, řemeslník nemusí mít znalosti na úrovni učence. A vlastně se mezi sebou můžeme lišit a lišíme vlastně i v takové banální záležitosti, jakou je dovednost psát. Čímž mám na mysli nikoliv znalost písmenek, jež už je u nás takřka stoprocentní samozřejmostí, ale spíše schopnost chopit se myšlenky a přenést ji na papír tak, aby byla tato dokonalá po všech stránkách, pravopisem počínaje a slovní zásobou, logikou a dalšími atributy konče.poznámky na papírech.jpg
Je to logické. Protože nám všem nebylo dáno do vínku totéž, ne všichni jsme měli v tomto (a logicky nejen tomto) ohledu stejnou startovní čáru, ne každému se kdy slovesné umění zamlouvalo, ne všichni jsme byli v tomto ohledu vypipláni na různých školách, a i když jsme všichni alespoň základně vzdělaní, mnozí z nás už stihli zapomenout i kdysi ovládané pravopisné vědomosti, nemaje pro ně ve své profesi uplatnění.
A tak jsou mezi námi tací, kdo psát umí, ba kteří to nejednou zvládají doslova pověstnou levou zadní, ale i ti, pro něž je často problémem sesumírovat i jen pouhopouhých pár jednoduchých vět.
Jenže i ti poslední se mohou občas ocitnout v situaci, kdy nějaký ten kvalitní text napsat potřebují. Dejme tomu proto, aby ho na internetu použili coby součást své reklamní kampaně. A co mají dotyční dělat v takovém okamžiku?
Jistě, mohli by zatnout zuby a něco sesmolit, jenže je dost možná předpokladatelné, že by to bylo naprosté fiasko a nikoliv úspěch. Protože kdo umí, umí, a kdo neumí, dělá něco jiného, v čem je dobrý.blok s tužkou.jpg
A byla by smůla, kdyby ten, kdo je dobrý třeba v řemesle, odradil potenciální klientelu už jenom prachbídným pravopisem.
A proto by měli tací lidé sázet na možnost nechat si napsat PR články Seolight. Od těch, kdo to umí. Protože to je rozumné. A také to není ostuda. Protože stejně jako podnikatel nejednou nedokáže totéž co zkušený copywriter, bylo by úplně stejnou katastrofou, kdyby si někdo nechal od takového psavce dejme tomu opravovat plynové potrubí. Což by byl v obou případech dříve či později zaručený pořádný výbuch.

Back To Top